Горуна заперечує політику у спорті, хоча сам є політиком, – Синютка

Галерея 09 Серпня, 2021 466
Львівський каратист Станіслав Горуна став переможцем Міжнародного турніру у Шанхаї

Львівський каратист Станіслав Горуна став переможцем Міжнародного турніру у Шанхаї

Чи вартий олімпійський призер від «Самопомочі» більшої уваги, аніж справжні українські олімпійці?

Депутат Львівської районної ради та призер Олімійських ігор у Токіо Святослав Горуна заперечує політику у спорті, хоча сам є політиком.

Про це пише народний депутат від “Європейської Солідарності” Олег Синютка, пише Четверта студія.

“19 олімпійських медалей вибороли наші олімпійці у Токіо: золото, срібло та бронза. Нам є ким та чим пишатись! Втім, не обійшлося на Олімпіаді у Токіо і без скандалів. Фото українки, бронзової призерки Ярослави Магучіх та російської спортсменки Марії Ласіцкене для одних стало шоком, для інших так і залишилось просто фото. А якщо так: молодший лейтенант ЗСУ, яким є Магучіх та довірена особа Путіна, якою у 2018 була Ласіцкене обіймались та фотографувались разом? Трохи змінює контекст?

Я намагаюсь пояснити вчинок Ярослави чи то юністю, чи емоціями, які переповнювали дівчину, чи тим, що можливо не всім нашим спортсменам пояснили, що російсько-українська війна накладає на них певні обмеження під час міжнародних змаганнях.

Складно, напевно, спортсмену щось пояснювати, коли він бачить як Президент країни, яку він чи вона представляють на змаганнях, отримує 4,5 млн гривень роялті від «Кварталу 95» і «Кіностолиці» за 2020 рік. Не нагадуватиму, ви й самі пам’ятаєте, як нещодавно «Квартал 95» рекламувався на російському державному телебаченні.
Якісь подвійні стандарти чи що?”, – написав Синютка.

Він додав: “Впевнений, Ярослава зрозуміє свою помилку і те, як країна-агресор використає фото двох чемпіонок. Та чи зрозуміє, що своїми словами наробив львів’янин, каратист, бронзовий призер Олімпіади в Токіо Станіслав Горуна – маю сумніви”.

“«Відчепіться від спортсменів з вашою ****ною політикою».

«Спорт, мать, вашу, поза політикою».

Це слова солдата Навчально-спортивної бази літніх видів спорту, олімпійського призера Станіслава Горуни. Це слова юриста за освітою, депутата львівської райради від «Самопомочі». Це слова майбутнього власника квартири від громади Львова. Це слова спортсмена, який попри війну проводив спортивні семінари у Росії та хизувався як прихильно його приймали на змаганнях у Росії.

Горуна вважає Олімпіаду квінтесенцією спорту, а не політики. Заперечувати політику у спорті, це як заперечувати політику в освіті, мистецтві чи науці. Тим паче Горуна є політиком, можливо він сам цього не зовсім розуміє, але він є тим, кого обрали і несе відповідальність за свої слова, дії та вчинки перед тими хто обрав.

Хоча чому я дивуюсь, якщо у коментарях ексдепутатка ВР від»Самопомочі», ексзаступниця міністра культури, молоді та спорту, ексчиновниця ЛМР Ірина Подоляк вважає, що Станіславу потрібно просто вибачитись. Ну так, і всім одразу стане легше.

І насамкінець, якщо для вас спорт поза політикою, то вбивство російськими найманцями, українського 16-річного голкіпера Краматорського ФК «Авангард» Степана Чубенка, в рюкзаку, якого була синьо-жовта стрічка та шалик ФК «Карпат», це було В чи ПОЗА політикою?”, – написав Синютка.

Коментарі

Позначки: , ,