Зеленський читає Мінські домовленості очима Путіна, – нардеп

Новини 17 Вересня, 2020 131
Климпуш-Цинцадзе

Климпуш-Цинцадзе

Будь-яка критика Мінських домовленостей нівелюється одним фактом: лише в цих міжнародних документах Росія визнана агресором і учасником конфлікту.

Про це зауважила народна депутатка фракції «Європейська Солідарність», голова комітету з питань інтеграції України з Європейським Союзом Іванна Климпуш-Цинцадзе, під час програми «Свобода слова», пише Четверта студія.

«Постійно чуємо нарікання на Мінські домовленості, проте я не можу зрозуміти, де ж Лондонські домовленості, ще якісь, про які так голосно говорили? Чомусь досі нічого не змінилося в домовленостях. І все-таки користуємося тим єдиним комплексом домовленостей, де РФ? попри всі її атаки на різні країни на пострадянському просторі, визнана країною-агресором. Стороною конфлікту», – акцентувала народна депутатка.

Вона підкреслила на неприпустимості того, що чинна влада інтерпретує Мінські домовленості через російські наративи.

«Зараз ми чуємо, як чинна влада продовжує саме російську інтерпретацію Мінських домовленостей. Чомусь читають тільки те, що було підписано третій раз в Мінську. І ніхто не говорить про комплекс. Три рази були Мінські домовленості. І в перших з них було написано, що миротворча місія ОБСЄ має стояти на кордоні до того, як будуть проводитися вибори. Тому вся ця історія, що, мовляв, кордон має в день виборів перейти під контроль України – це повторення російського наративу про Мінські домовленості», – підкреслила вона.

«Мені прикро, що президент Зеленський відмовився від дорожньої карти, яка була напрацьована з нашими партнерами і погоджена. І від миротворчої місії, яка мала би бути на окупованій території, аби ми могли відновити свою територіальну цілісність. І незрозуміла мені також відмова від підходу «безпека насамперед», – додала голова комітету.

Народна депутатка вважає таку поведінку Зеленського – заграванням з Путіним.

«Ця вся риторика, ці виконання забаганок Кремля заради чергової зустрічі лідерів. Ми бачили як віддавався Цемах, підписувалася формула Штайнмаєра – щоб один раз подивитися Зеленському в очі Путіну і побачити там мир. А після того війна закінчилась в голові Зеленського, а тепер нас намагаються переконати, що досягнення режиму тиші – це і є практично мир, і що ми вже можемо переходити до суто політичних дискусій з РФ, замість того, аби визначитися з безпековими і гуманітарними компонентами», – зазначила Климпуш-Цинцадзе.

«Вся ця політика є відображенням того реваншистского симбіозу проросійських і олігархічних сил, які сьогодні намагаються відновити своє панування в Україні, як це було за часів Януковича. Це також виражається і в кадровій залежній політиці, яка ведеться владною командою», – резюмувала народна депутатка.

Коментарі

Позначки: ,