В Сколе художники-переселенці розпиcують гітари для Бориса Джонсона та Ілона Маска

Галерея 27 Липня, 2022 192

Митці з гарячих точок, які втратили свої домівки і були змушені евакуюватись на Львівщину, започаткували мистецький проєкт Oberig Ukraine на базі Гончаренко центру в Сколе. Художники роблять арт-об’єкти з гітар, які символізують співочу душу України сюжетами, що розповідають про переживання війни. Арт-об’єкти подарують відомим світовим діячам, які підтримують нашу країну.

Про це пише Четверта студія з посиланням на прес-службу волонтерської мережі “Гончаренко центр”.

Сергій Баранник, голова спілки художників Маріуполя, виходив з блокадного міста під обстрілами, кілька днів він йшов пішки, поки його не підібрала автівка інших біженців. Сергій зміг забрати з собою лише висловуху кішку на ім’я Одрі, все інше відняла у нього війна. Митці з Чернігова Євген та Олена Шаповалови евакуювались, коли їх будинок було пошкоджено російською ракетою – місто постійно бомбили.

Художники знайшли прихисток і підтримку на Львівщині. На базі Гончаренко центру в Сколе вони започаткували мистецький проєкт Oberig Ukraine, який об’єднав відомих музикантів та художників, котрі постраждали від війни. В рамках проєкту створюються автентичні картини на гітарах. На музичних інструментах, які символізують співочу душу України, автори показали власне переживання війни, біль, смуту та надію на перемогу. На картинах є і кіт з Бородянки, і мати з дитиною в палаючому під ворожими обстрілами Маріуполі. Арт-об‘єкти буде передано Борису Джонсону, Ілону Маску, Джо Байдену та іншим відомим особистостям, які активно підтримують Україну.

За словами голови спілки художників Маріуполя Сергія Баранника, культура під час війни надважлива, адже завдяки їй вибудовується національна ідентичність. «Зараз, коли війна стала жахливою реальністю, а не сторінкою шкільного підручника, культура нікуди не зникає, а, навпаки, міцніє, цементуючі невпинне бажання зберегти свободу та ідентичність нації, яку ми плекали попри ворожі навали, війни, попри роки радянського іга», – наголосив митець.

Керівниця Гончаренко центру в Сколе Олександра Дмитрух розповіла, що роботи, які створюються в рамках проєкту буде показано в Європі та Америці. «Ми горді з того, що Сколе стає справжнім культурним центром, де реалізується такий масштабний унікальний проєкт, як Oberig Ukraine. Незабаром його побачать не лише у нас, а й в Америці та Європі. Ми щиро раді митцям, які створюють у Сколе свої нові шедеври. А щоб Львівщина надихала їх ще більше – ми подарували їм вишиванки, як оберіг”, – зазначила волонтерка.

Коментарі

Позначки: