Громада Шевченківського району дружна та активна, – Лейла Мелесова-Вальчак

То є Львів 04 Вересня, 2020 1 301

Людей необхідно інформувати та допомагати їм досягти своїх цілей. Так вважає Лейла Мелесова-Вальчак, заступниця голови ГО «Громадська Надія». За п’ять років діяльності громадської організації активісти та мешканці Шевченківського району щороку брали участь у конкурсі громадських проєктів і ставали переможцями. І цим довели, що громада є важелем впливу на не надто дієву виконавчу гілку влади.

«Шевченківський район останні два роки найактивніший у процесі громадських проектів у Львові – це найбільша кількість голосів, найбільша кількість проектів, які подають. Люди хочуть брати участь у процесах міського самоврядування, обласного, – зазначає Лейла Мелесова-Вальчак. – За п’ять років активної діяльності організації на шляху траплялися різні люди, але здебільшого ті, хто готові боротися. Ми давали лиш поштовх, далі мешканці брали справу у свої руки і доводили її до кінця. Наші мешканці активні, згуртовані, які дійсно чогось добиваються. Ми заручаємося їхньою підтримкою, вони – нашою. І так нам вдається чогось досягти».

Великою спільною та важливою справою місцевої громади та активістів є боротьба за стадіон «Торпедо». Люди вірять, що міська влада таки викупить стадіон із приватної власності на користь львів’ян.

«В нас є така громадські активісти пані Любов Онишко та Василь Диня, а також мешканці вул. Золотої та прилеглих, які разом з нами вже не перший рік ведуть боротьбу за стадіон «Торпедо». Мешканці готові заради справи і вночі зірватися, і о п’ятій ранку встати, аби припильнувати, що там робиться. І нам дзвонять розповідають, якщо щось трапляється. Як от нещодавно пожежа була.

На останній нашій акції захисту стадіону за три дні майже тисячу підписів зібрали! Це неймовірно! Мешканці не проходили осторонь, самі проявляли ініціативу, розпитували яка ситуація. Маємо велику підтримку громади», – каже Лейла Мелесова-Вальчак.

На вул. Золотій, 30 завдяки зусиллям мешканців зробили ремонт покрівлі будинку. Добилися, щоб на це виділили 600 тисяч гривень з бюджету.

Завдяки підтримці активних мешканців зробили майданчик на вул. Шевченка, 146. Ще два дитячі і спортивні майданчики зробили на просп. Чорновола, 45 та на території 33-ї школи. Без підтримки людей цього могло б і не бути.

“Ближче до центру мешкає ще одна активістка, Мар’яна Позднякова. Разом з нею і її сусідами працюємо і добиваємося, аби робили капітальні ремонти балконів в австрійських будинках, покрівлі до ладу доводили.
Наприклад, на вул. Грекова, 8. Мешканці разом з нами оббивають пороги виконавчих органів Львівської міськради, збирають підписи, активно долучаються до процесів покращення благоустрою району», – розповідає Лейла Мелесова-Вальчак .

Команда ГО «Громадська надія» нещодавно познайомилися з громадою Рясне-2.

«Ця громада також дуже активна та дружна. Тут мешкає активістка Андріана Лапшинова, разом з якою проводимо сімейні та дитячі заходи. На її заклик приходить багато людей”, – додає співрозмовниця.

Великий досвід роботи має громадська організація із з проєктами Громадського бюджету Львова.

«Перші роки було важко, люди не розуміли що це, байдуже ставилися, не вірили, що збором голосів можна отримати фінансування на той чи інший проєкт. Та з кожним роком все змінювалося, все більше людей почали розуміти, що це є метод громадського впливу громадських ініціатив на міський бюджет. Люди можуть самі обирати, що потрібно їм. І коли останні два роки подавали проєкти по пологовому (ред. – йдеться про палату інтенсивної терапії для немовлят у пологовому відділенні 3-ї міської клінічної лікарні Львова), то підтримка була шалена. Людям просто треба розповісти, донести все правильно. Вони йшли і голосували! А наша робота – це координація, агітація. Дуже задоволена результатом, ми – переможці, ми – перші в рейтингу!».

Команда Віталія Свіщова та активісти ГО «Громадська надія» відчувають підтримку людей, а мешканці їхню опору. Стіною одне за одного стоять.

За п’ять років не було такого, аби до нас не приходили, по п’ять-десять людей щодня навідуються з різноманітними проблемами, пропозиціями. Ми завжди говоримо правду, де ми можемо щось зробити, вплинути, а де – ні.

І люди готові працювати паралельно з нами і добиватися цілей у вирішенні їхніх проблем», – резюмує Лейла.

Коментарі

Позначки: ,