Як побороти осінню депресію?

Людина 28 Листопада, 2017 16

Багатьом з нас знайомі напади сезонної депресії, яка зазвичай дається взнаки восени з настанням перших холодів

З точки зору психології таку нудьгу називають сезонним афективним розладом, який характеризується пригніченістю, дратівливістю, денною сонливістю, зниженням лібідо і навіть асоціальністю. На думку вчених, розлад виникає через знижений рівень серотоніну – гормону щастя, викликаного нестачею сонячного світла.

Зазвичай емоційний стан покращується тільки у весняний період, але хіба варто мучитися кілька місяців? Однозначно, піддаватися нудьгі не варто, їй можна і навіть потрібно протистояти. Пропонуємо кілька порад, як боротися з осінньою депресією.

Приділяйте собі більше часу

У такий період особливо важливо добре про себе піклуватися: правильно харчуватися, достатньо спати і знаходити час на відпочинок. В іншому випадку ви ризикуєте погіршити пригнічений настрій, а ще – заробити стрес і тривожність. Використовуйте вільний час з користю для себе: прийміть ванну з морською сіллю і ефірними маслами, насолодіться улюбленою музикою або фільмом, відірвіться на вечірці з друзями. Головне, щоб це все приносило вам задоволення.

Займайтеся спортом

Учені неодноразово доводили, що фізичні навантаження позитивно впливають не тільки на тіло, але й на настрій. Під час тренувань організм відчуває стресс, через що збільшується вироблення білка під назвою нейротрофічний фактор мозку. Це провокує активне вироблення ендорфінів – гормонів радості, які блокують стрес і дарують відчуття ейфорії. Саме тому регулярні тренування здатні підтримувати емоційний стан, головне – знайти спорт до душі.

Перегляньте харчування

Уникнути симптомів сезонної депресії допоможе правильне харчування. За словами дієтологів, в раціон слід додати більше білкової їжі і сезонних овочів, фруктів. На особливу увагу заслуговують продукти, багаті вітаміном D: жирна риба, кисломолочні продукти. Солодке краще замінити чорним шоколадом, бананами або запеченими яблуками – ці продукти рекомендовані при поганому настрої.

Заведіть щоденник

Психологи радять записувати будь-які негативні думки або неприємні події в зошиті. Таким чином ви зможете «виговоритися», а ще пізнаєте низку інших емоцій, яким ви раніше не надавали значення. Опісля сторінку можна вирвати і спалити, щоб остаточно позбутися від поганих думок.

Змініть зовнішність або стиль

Осінь вважають часом оновлення природи, тож чому б не оновити й себе? Сходіть до косметолога, підберіть нову стрижку або фарбу для волосся, поекспериментуйте з макіяжем. Більше того, шопінг – це своєрідна психотерапія, тому візьміть подруг/друзів і купіть собі нових яскравих нарядів.

Джерело

Коментарі

Позначки: ,