Закарпаття роздеруть навпіл – частина перейде до Львівщини, а частина – до Франківщини, – Москаль

Економіка 09 Червня, 2020 810

Ілюстрація: UA-Reporter.com

Закарпаття роздирають поміж собою дві області Західної України.

Як пише «Четверта студія» з посиланням на UA-Reporter.com, про це колишній голова Закарпатської ОДА Геннадій Москаль розповів в ефірі одного з центральних телеканалів.

Сайт Ua-reporter.com цитує  розмову Геннадія Москаля в телеефірі без змін:

«Другий етап показав дибілізм тих, хто цю реформу писав. Все розвалюється, все. обласні ради. районі ради, які мали б у цей тяжкий час допомогти, не можуть, бо не мають коштів.

Я, будучи головою Закарпатської ОДА, ніякі реформи не сприймав. Мене там місцева преса критикувала, що я не реформатор, а сьогодні всі дивляться, що так, як кажуть в Одесі: «Таки да!». Я не є жителем Закарпаття, але я хочу туди знову приїхати і щоб мені не кидали камінням у спину, обзивали.

Ви бачите, що реформа децентралізації призводить до руйнування області. Не буде такої Закарпатської області. У Верховній Раді мені прийшов проект постанови, що замість 13 районів буде тільки 5, а то взагалі мало бути 3. І ці громади, які так боролися за об’єднання, заженуть у нові районні ради.  вони ж були самостійними, напряму мали відносини з Кабінетом Міністрів. Міст обласного підпорядкування не буде. Наприклад, Мукачево. Це – друге місто після Ужгорода. Його заженуть у Мукачівську районну раду. Хуст – у Хустську районну раду. Ужгород, обласний центр, іде до Ужгородського району. Далі. Для чого область при п’яти районах? Я людям пояснював, але вони не хотіли чути. Я пішов, зразу зібрали обласну раду, з радістю кроїли область, хотіли бути реформаторами.

Але… область на 5 районів не потрібна. Частину, яка примикає до Франківської – Рахівський район, якого взагалі не буде, хоча це самобутній гуцульський край, Хустський – передадуть до Франківської області, а решту території – до Львівської.

Усе! І тоді вже не буде проблем з угорцями, так вважають у Києві, не буде проблем з місцевими, як вони кажуть, сепаратистами».

Коментарі

Позначки: , , ,