На Львівщині 80 відсотків мешканців ОТГ задоволені результатами реформи

Економіка 24 Жовтня, 2018 14

Ілюстрація: kurs.if.ua

Результати опитування

Вісімдесят відсотків мешканців сіл Львівщини, які увійшли до Об’єднаних територіальних громад, задоволені результатами децентралізації. 

Це показало опитування, яке провів Львівський Центр розвитку місцевого самоврядування, створений за підтримки Програми «U-LEAD з Європою» та Мінрегіону.

Чому ж їх приклад не беруть на озброєння інші території, йшла мова на прес-конференції, що відбулась у  ЦРМС, повідомляє Укрінформ.

“На Львівщині реформа з децентралізації триває з 2014 року. За цей час в області утворилося 35 об’єднаних громад. Цього року до них додасться ще 5: ЦВК призначила вибори на 23 грудня. В них візьмуть участь ОТГ з Радехівського, Дрогобицького, Перемишлянського та Пустомитівського районів. Об’єднуючись, люди сподіваються на розвиток своїх територій. І їхні очікування виправдовуються. Адже ті, хто уже зробив цей важливий крок, отримали солідні державні субвенції на вирішення інфраструктурних проблем, розвиток сільської медицини, освіти.  Найбільше люди задоволені змінами у шкільній освіті і в культурі, у їх матеріально-технічному забезпеченні”, – зазначила керівник Львівського ЦРМС Галина Гречин.

Про здобутки реформи децентралізації розповів і перший заступник голови Львівської ОДА Ростислав Замлинський.

За його словами, показники місцевих бюджетів ОТГ зросли практично втричі: якщо у 2015 році з розрахунку на 1 мешканця це було неповних 800 грн , то вже у 2018 році припадає 2870 грн. Пришвидшились і темпи виконання місцевих бюджетів.

“Виконавчі органи об’єднаних громад зацікавлені в тому, щоб повністю легалізувати усіх платників податків, які є на території громади, з іншої боку, – залучати нових платників податків для того, щоб вони розвивалися та відповідно поповнювали місцеві бюджети. Якщо говорити про дохідну частину 2017 року і період за 9 місяців 2018 року, то видно, що більше половини ОТГ йдуть з перевиконанням місцевих бюджетів”,  – зазначив  Замлинський.

Він  підкреслив, що суттєвою підмогою для ОТГ стали кошти Державного фонду регіонального розвитку (ДФРР), Програми підтримки секторальної політики ЄС, обласного бюджету розвитку, мікропроекти місцевого розвитку, субвенції на розвиток інфраструктури ОТГ.

Проте у чотирьох районах – Яворівському, Буському, Золочівському і Турківському ще не створено жодної ОТГ. Цьому перешкоджають голови сільрад, депутати, які працюють в управлінській сфері, працівники бюджетних установ, які бояться втратити свої робочі місця, додав заступник голови ЛОДА.

Ще один бар’єр – пасивність мешканців, через яку вони ризикують залишитися без відремонтованих  внутрішніх доріг, освітлених сільських вулиць, Центрів надання адміністративних послуг та інших благ, якими вже користуються їх активніші сусіди. Адже незадовго  децентралізація вже буде здійснюватися не на добровільних засадах, а  на законодавчій основі, а це позбавить тих, хто прогавив час, державних субвенцій, нагадали спікери учасникам заходу.

Фото: Львівський ЦРМС

 

Програма “U-LEAD з Європою” спільно фінансується Європейським Союзом і його країнами-членами Данією, Естонією, Німеччиною, Польщею та Швецією й підтримує реформу децентралізації та її секторальні напрямки.

Близько 60% опитаних відповіли, що їхня громада середньо багата. При тому, що цей показник задоволення не залежить від того сільська це ОТГ чи міська, озвучила директор Львівського ЦРМС Галина Гречин під час прес-конференції «35+5=40 ОТГ Львівщині. Потенціал розвитку».

Опубліковано Львівський Центр розвитку місцевого самоврядування Вівторок, 23 жовтня 2018 р.

Відео: Львівський ЦРМС

Коментарі

Позначки: , , , ,