Вітольд Ващиковський вчинив демарш у тюрмі на Лонцького - Четверта студія

Вітольд Ващиковський вчинив демарш у тюрмі на Лонцького

Новини 05 листопадаа, 2017 11

Вітольд Ващиковський покладає квіти до меморіалу УГА на Личаківському цвинтарі

Міністрові закордонних справ Польщі не сподобалася відповідь директора музею про окупацію

Міністр закордонних справ Польщі Вітольд Ващиковський, який другий день перебуває у Львові з офіційним візитом, відмовився відвідати Національний музей-меморіал жертв окупаційних режимів «Тюрма на Лонцького» через позицію його директора про те, що Польща 1918 року окупувала Західну Україну, – пише Радіо Свобода.

Вітольд Ващиковський поклав квіти до пам’ятника жертвам комуністичних злочинів, що поблизу музею “Тюрма на Лонцького”. У програмі були відвідини музею, але польський міністр розвернувся на вході.

“Міністр запитав у мене, чи Західна Україна була окупована у 1918 році. Я відповів, що так, що це була окупація. Відтак він різко розвернувся з порога і не зайшов у музей. Це було, на мою думку, зроблено зумисно, це зумисний політичний крок”, – прокоментував Радіо Свобода на місці директор музею Руслан Забілий.

Раніше 5 листопада Вітольд Ващиковський заявив у Львові представникам польських медіа, що Польща очікує від України реальних кроків щодо українсько-польського примирення у питаннях спільного історичного минулого і що українські пам’ятники, які збудовані в Польщі незаконно, без згоди польської влади, повинні бути визначені як нелегальні, а їхній демонтаж залежить від місцевого самоврядування.

При цьому польський міністр не став прямо відповідати на запитання з приводу польських пам’ятників, встановлених в Україні самовільно, без згоди української влади і без дотримання українського законодавства. За інформацією Українського інституту національної пам’яті, в Україні близько 150 таких пам’ятників, зокрема, елементи на польському меморіалі на Личаківському цвинтарі у Львові.

Ілюстрація: Радіо Свобода

Коментарі

Позначки: , , ,