У Львові встановлять новий знак пам’ятника архітектури колишньої синагоги замість вкраденого (ФОТО)

Новини 14 Жовтня, 2020 448

Фото: РІСУ

«Хадашим» – одна із старовинних синагог Львова

На будівлю колишньої синагоги Якуба Глянцера (або Хідашім) у Львові готуються встановити табличку із зазначенням того, що вона є пам’ятником архітектури. Новий металевий знак замінить оригінал, який викрали кілька років тому.

Як пише «Четверта студія», з посиланням на  РІСУ, про це 13 жовтня в Facebook поінформувала Марла Осборн.

Вона зазначила заслугу Олександра Назара і команди ВЕБФ «Хесед-Ар’є» у цій події. Також Марла Осборн нагадала, що учасники цього фонду протягом усього літа працювали над реставрацією будівлі, повернули відсутні архітектурні деталі, оновили історичні двері і ворота, а також відновили жіночий вхід в синагогу.

Товариство єврейської культури ім. Шолом-Алейхема у Львові, яким керує Олександр Назар, входить до складу Об’єднаної єврейської громади України.

«Хадашим» – одна із старовинних синагог Львова, яка була побудована в 1842 році. Синагога була побудована за два роки, завдяки фінансуванню віломого жителя міста Якоба Гланцера, який зробив великий внесок у розвиток єврейської громадського життя Львова. Після закінчення будівництва «Хадашим» стала другою за величиною синагогою в місті.

Синагога була цілим комплексом будівель при якій діяли: Талмуд-Тора, мікви і просторий молитовний зал. У роки Другої світової війни на території синагоги зробили стайню .. Варто відзначити, що це єдина синагога з Краківського передмістя, яка не постраждала від Голокосту і не втратила свій автентичний фасад.

У повоєнні роки діяльність синагоги була відновлена ​​аж до 1962 року. Після смерті останнього рабина Янкеля Гуррарія, радянська влада закрила синагогу. З настанням незалежності України приміщення було передано громадській організації Єврейський культурний центр ім. Шолом-Алейхема.

Коментарі

Позначки: