Садовий у п’ятницю спробує повернути собі кеш від містобудівних умов

Новини 10 Жовтня, 2023 1 365

У п’ятницю, 13 жовтня відбудеться позачергове засідання сесії Львівської міської ради

У п’ятницю, 13 жовтня відбудеться позачергове засідання сесії Львівської міської ради.

Про це інформує інформаційний портал депутатів ЛМР, пише Четверта студія.

“Інформуємо, що у п’ятницю, 13 жовтня, відбудеться 21-а (позачергова) сесія Львівської міської ради 8-го скликання.

Початок о 10.00 год”, – йдеться у повідомленні.

Депутати розглядатимуть питання про механізм видачі містобудівних умов та обмежень.

Раніше ми писали про те, що 60% забудовників Львова носили гроші Садовому.

Львівський окружний адміністративний суд позбавив виконавчий комітет Львівської міськради повноважень видавати містобудівні умови та обмеження.

Андрій Садовий хапається за останню палицю, аби втримати питання містобудів. І попри те, що роками він та його «ручний виконком» добре насолили тим забудовникам, які відмовлялися нести «долю» – мер вирішив пошукати у них підтримки, особисто постати перед підприємцями не ризикнув, а от Зубача не пошкодував. Тож заступник міського голови Любомир Зубач та головний архітектор Антон Коломейцев зустрілися з львівськими забудовниками, аби обговорити таке болюче і цінне для чиновника та мера питання видачі містобудів.

Про це на своїй сторінці у соціальних мережах повідомив депутат Львівської міської ради від фракції «Європейська Солідарність» та відомий забудовник Назар Бербека.

Певно мер і Зубач планували «давити авторитетом» і вртешті сподівалися отримати підтримку, але там її не знайшли: забудовники одноголосно і категорично виступили проти того, щоб ці повноваження передали «ручному» виконкому мера, щоб той їх і надалі тримав за «міцні горішки».

Це не дивно, адже під час розгляду містобудівних питань неодноразово порушувалось законодавство. Це дослідили члени підкомісії з питань діяльності виконавчого комітету. Замість 10 робочих днів заявники могли очікувати на відповідь понад 180 днів. Окрім того, Львівська міська проводила реконструкції комунальних об’єктів, без погодження депутатського корпусу!

«Натхненний» зустріччю Зубач  у своїх соціальних мережах та на новинному ресурсі, який належить Андрію Садовому почав розмірковувати про містобуди крізь призму астрології, забувши про ряд порушень щодо законних термінів, яких не дотримувався виконком, він бідкається через простої…

«Астрологи кажуть: коли Місяць спадає – це гарний час позбутися всього, що заважає в житті. Тож є шанс, що емоції вщухнуть, амбіції спадуть. Хтось зрозуміє, що до виборів далеко і є просто важливі для міста речі.

Районна рада займеться своїми справами, а спільне рішення буде знайдено у стінах Ратуші. І воно точно буде законним і в інтересах громади. Адже містобудування – дуже чутлива для мешканців сфера. І без їхньої участі це точно не поїде.

В Зубача істерика з приводу містобудівних: «Чому виконавчий комітет став неугодним? Можливо, тому, що це колегіальний орган, на якого важче натиснути чи, наприклад, судовим рішенням зобов’язати прийняти певне рішення? А можливо, тому, що саме виконавчий комітет запровадив мораторій на видачу нових містобудів у мікрорайоні Під Голоском – і комусь це дуже невигідно?” – запитує він і пише, що це напевно так місяць подіяв на депутатів.

А тут є посібник НАЗК “Корупційні ризики в процедурі видачі містобудівних умов та обмежень забудови земельної ділянки”, 2021 рік, в якому чітко зазначено, що видача містобудівних умов виконкомом – то корупція. І, як приклад, наведено виконком Львівської міськради.

То може це місяць так вплинув на свідомість чиновників, а не депутатів, якщо вони не помічають очевидного і готові оббрехати всіх, аби залишитись при кориті? – пише телеграм-канал.

Нагадаємо, своїм рішенням Львівський окружний адміністративний суд позбавив виконавчий комітет Львівської міськради повноважень видавати містобудівні умови та обмеження на будівництво чи реконструкцію на території всієї ОТГ.

На крайньому пленарному засіданні Львівської міської ради депутатам запропонували визначити управління архітектури та урбаністики департаменту містобудування ЛМР спеціально уповноваженим органом містобудування та архітектури. Однак Андрій Садовий поспішно закрив сесію, аби не допустити голосування, яке точно буде не на його користь. Як каже Зубач «будівництво – це бізнес чутливий до простоїв», але не тоді, коли мер може залишитися без «долі», а видача містобудів стане такою, як пише закон!

 

Коментарі

Позначки: , , , ,