Участь в заходах візьмуть представники з 46 країн світу, яких об’єднує Світова федерація українських жіночих організацій
Сьогодні, 31 серпня, на території Меморіалу жертвам політичних репресій московського комуністичного режиму в Україні, що на Янівському цвинтарі, відкрили та освятили архітектурно-скульптурну композицію «Дзвін Пам’яті». Дзвін, як завершальна частина Меморіалу, є вшануванням тисячі невинно вбитих українців у 1939−1941 роках.
Про це у Фейсбуці пише народний депутат України Олег Синютка.
“Сьогодні освятили відновлені дзвін і таблиці, які вандали понівечили на Меморіалі пам’яті жертв комуністичного режиму червня 1941 року… А я думками перенісся у 2010 рік, коли в якості першого заступника міського голови Львова координував будівництво цього Меморіалу, який сьогодні має бути застереженням тим, хто вже хоче відбілювати «русский мир» в Україні… Особливо хочу подякувати пані Оксані Садовій і покійному вже Олесю Криськіву, які без грошей, але з великою вірою в українську справу споруджували цей монумент жертвам російського панування 1939-1941 років. Важливо сьогодні, щоб нашу історію ніхто не смів перекручувати, а це місце було людним не тільки в особливі дні, а повсякчас. Прийдіть і вклоніться жертвам, щоб не допустити повторення трагедій, щоб українська справа жила і перемагала”, – написав Олег Синютка.
Відтак, в межах заходу, учасники поклали квіти та лампадки до Меморіалу, де опісля відбулась поминальна панахида за жертвами політичних репресій московського комуністичного режиму в Україні та освячення «Дзвону Пам’яті».
Сьогодні освятили відновлені дзвін і таблиці, які вандали понівечили на Меморіалі пам’яті жертв комуністичного режиму…
Опубліковано Олегом Синюткою Субота, 31 серпня 2019 р.
Довідково
За період з 1939 до 1941 років із Західної України було депортовано близько 1,2 млн осіб. Це були найстрашніші репресії після періоду колективізації в СССР. Радянська влада репресувала в 3−4 рази більше людей, ніж гітлерівський режим у період своєї окупації. Значна частина депортованих, серед них жінок та дітей, загинуло від морозів, хвороб, виснаження й голоду.
Кількість жертв у тюрмах Львова оцінюється приблизно в 4000 осіб. Хоча дані далеко не повні, можна скласти уявлення про масштаби в’язничного терору при відступі більшовиків із Західної України. В тюрмах Західної України на початковому етапі війни закатовано орієнтовно 22000 осіб.
Коментарі
Позначки: Львівська ОДА, Синютка