Ми не дозволимо переписати історію Майдану, – Геращенко

Новини 22 Січня, 2020 122
Ірина Геращенко

Ірина Геращенко

Соборність – це чітке усвідомлення, на чому базується державність. Про це з нагоди Дня соборності України на своїй сторінці у мережі Facebook пише співголова фракції «Європейська Солідарність» Ірина Геращенко.

Михайло Жизневський похований на маленькому цвинтарі поблизу Гомеля, в Білорусі. Його мама ненадовго пережила сина й покоїться поряд. Представники нашого посольства в Мінську щороку їздили до Гомеля, допомагали матері Михайла, поки вона була жива, відвідували його могилу. Досі картаю себе, що так і не вирвалася поїхати разом з ними, від Мінська до Гомеля кілька годин, а виснажливі переговори не залишали часу ні на що інше. Й зараз навіть не знаю, чи в’їздна у Білорусь, з якою в РФ спільний безпековий простір і спільні ФСБ-шні «чорні списки».

Згадаємо сьогодні Михайла Жизневського, Сергія Нігояна, вбитих на Грушевського, закатованого десь в лісі Юрія Вербицького – перших жертв режиму Януковича. Це їх історію сьогодні хочуть переписати і забути. Не дозволимо. Це – наша спільна червона лінія.

Соборність – це чітке усвідомлення основ державності. Це коли є різниця, хто ми, хто наші справжні Герої, яка наша Історія, де наші кордони, що таке наші цінності і наша пам’ять, і як ми готові захищати все, що і є Україною.

Коментарі

Позначки: , ,