Мешканців Львівщини попереджають про небезпеку ботулізму

Новини 12 Січня, 2020 330

Ілюстрація: centr.kr.ua

Минулоріч в області зареєстровані випадки ботулізму у Перемишлянському та Жовківському районах

За інформацією Центру громадського здоров’я МОЗ України протягом минулого року в Україні зареєстровані 117 випадків ботулізму, внаслідок яких захворіло 127 людей. Троє з них — діти у віці 12, 14 та 17 років. П’ятеро людей померло.

Як пише «Четверта студія» з посиланням на ГУ Держпродспоживслужби у Львівській області, протягом  2019 року  у Львівській  області зареєстровані два випадки ботулізму (Перемишлянський, Жовківський райони), пов’язані з вживанням домашніх консервованих грибів, м’ясних консервів домашнього приготування (тушонка). У 2018 році  у Львівській області було зареєстровано два випадки ботулізму (Стрийський та Жидачівський райони), пов’язані з споживанням м’ясних домашніх консервів (паштет свинячий, тушонка свиняча).

Ботулізм – небезпечне харчове отруєння людей, яке виникає в результаті споживання продуктів харчування, що містять ботулотоксин, пов’язане з ураженням нервової системи. У більшості випадків ботулізм пов’язаний із споживанням консервованих у домашніх умовах продуктів харчування: мариновані або засолені гриби домашнього консервування, м’ясні, рибні консерви домашнього виготовлення (тушонки, паштети), які герметично закриті в банки, копчена або в’ялена риба, м’ясні та ковбасні вироби домашнього виготовлення, які забруднені спорами збудника ботулізму.

Проте реєструються і випадки хвороби після вживання продуктів вироблених у промислових умовах (в’ялена риба). Це трапляється у випадку недотримання відповідних вимог під час заготівлі, переробки чи зберігання продукту.

У випадку виявлення перших ознак харчового отруєння («туман», роздвоєння предметів, «сітка» перед очима, з’являється сухість у роті, відчувається наявність чужорідного тіла в глотці, першіння в горлі та погіршується ковтання їжі, зміна тембру і висоти голосу)  не займайтесь самолікуванням, а терміново зверніться за медичною допомогою до найближчого лікувально-профілактичного закладу. Усі хворі на ботулізм незалежно від клінічної форми захворювання підлягають госпіталізації. Успіх лікування залежить від ранньої діагностики, правильного лікування, у більшості випадків – введення ботулінічного антитоксину.

 

Коментарі

Позначки: