Львівщина підготувала на «Велику реставрацію» 41 об’єкт

Новини 03 Квітня, 2021 154

церкви

Асоціація «Єврорегіон Карпати – Україна» спільно із Департаментом архітектури та розвитку містобудування ОДА підготували проєкт «Карпатський маршрут дерев’яної архітектури: збереження та популяризація автентичної культурної спадщини Львівської області» в рамках програми “Велике будівництво”, що проводиться Міністерством культури та інформаційної політики України.

Про це пише Четверта студія з посиланням на прес-службу Львівської обласної ради.

Проєкт має на меті збереження, удоступнення та популяризацію унікальної української дерев’яної сакральної спадщини серед українців та іноземців завдяки пілотному проєкту реставрації церков та створенню комплексної безбар’єрної інфраструктури, що буде орієнтована на усі групи відвідувачів.

«Проєкт пропонує вперше в Україні напрацювати та втілити у життя комплексні програми перетворення зазвичай закритих дерев’яних церков у безбар’єрний простір пізнання унікальної національної спадщини», – каже виконавча директорка АЄКУ Галина Литвин.

За її словами, проєкт передбачає проведення масштабних реставраційно-консерваційних робіт, зокрема на 4 об’єктах сакральної архітектури: Церкві Собору Пресвятої Богородиці в Маткові,  Церкві св. Архистратига Михаїла в Комарно, Церкві Воздвиження Чесного Хреста в Дрогобичі та Церкві Успіння Пресвятої Богородиці в Кліцько, у двох останніх – пропонують створити ще й музейний простір.

Також  в межах проєкту передбачається розробка проєктно-кошторисної документації по таких об’єктах:  Церква Св. Архистратига Михаїла в Ісаях , Церква Зіслання Святого Духа в Потеличі , Церква Св. Юра в Дрогобичі  та  Церква Богоявлення Господнього в Кугаєві, а також дзвіниці церкви Собору Св. Архангела Михаїла в Ясениці Замковій.

Аналогічний пілотний проєкт у рамках співпраці карпатських областей в межах Асоціації “Єврорегіон Карпати – Україна” подано департаментом культури Закарпатської обласної державної адміністрації, що дозволить забезпечити комплексність та досягнення мети проєкту.

Всього Львівщина підготувала та надіслала в Міністерство 33 пакети документів, які передбачають відновлення 41 об’єкта культурної спадщини.
Профільний департамент надіслав 19 заявок на реставрацію 27 об’єктів культурної спадщини. Також подавачами заявок від Львівщини стали Львівська національна галерея мистецтв імені Бориса Возницького (4 заявки), Державний історико-культурний заповідник у місті Белз (3 заявки), Львівська міська рада (6 заявок) і Національний драматичний театр імені Марії Заньковецької (1 заявка).

За інформацією департаменту архітектури та розвитку містобудування ОДА, серед пам’яток, які пропонують реставрувати на Львівщині: костел Всіх Святих у Годовиці, Свірзький, Підгорецький, Олеський, Жовківський та Поморянський замки, Тартаківський та Червоноградський палаци,  Колишній Монастир сестер Бенедиктинок на пл. Вічевій, 2 у Львові, приміщення Історичного музею та Музею історії релігії, Дрогобицька житниця та Львівський національний драматичний театр імені Марії Заньковецької. Також є пропозиція продовження фахових досліджень та створення культурно-туристичного магніту на основі пам’ятки археології “Давній Звенигород” (Давидівська ТГ).

Коментарі

Позначки: , , ,