Витрати фермера – переважно на закупівлю малька та корм риби.
“На гектар водного дзеркала необхідно запустити 500 кг рибної малечі. Коштує вона по-різному. Так, короп, наприклад, обійдеться, в 25 тис. грн на гектар водного дзеркала. Додайте сюди ще 10 тис. грн на корм“, – повідомляє фермер зі Львівщини Олег Габуда.
Уже в 2020 році, за сприятливих умов вирощування риби, можна буде смакувати ікрою.
Господарство має замкнутий цикл виробництва.
Риба зростає у природніх умовах. Тож користується попитом і в закладів торгівлі, й серед рестораторів.
За успішного 2020 року прибуток може скласти до 30 тис. грн із одного гектара.
Як раніше повідомлялося, у Пустомитівському районі на Львівщині вже за кілька років почнуть видобувати чорну ікру, яка є дуже вартісним задоволенням навіть для рибних підприємств. Про це повідомив генеральний директор одного із рибних господарств на Львівщині Олег Габуда. Він також зазначив, що в Україні всього є два таких господарства, які підтримують дикий вид риб, серед них і їхнє.
Як розповів Олег Габуда, господарство є селекційним, і вирощують тут в основному коропа, білого амура та карася.
“Другий рік займаємось вирощуванням судака та стерляді, проте за чотири року плануємо добувати тут чорну ікру зі стерляді”, – анонсував Олег Габуда та наголосив, що, можливо, в Україні та на навіть на Львівщині дехто займається видобуванням чорної ікри, але сертифіковано та з усіма дозволами наразі це робить лише підприємство на Київщині.
Також директор рибного господарства розповів, що для годівлі риби тут використовують лише зерновими культурами, без додавання будь-яких домішок. Їжу для риб виготовляють самі. Окрім того, сюди можуть приїхати всі охочі та порибалити.
Кореспондент 4studio побував на території рибного господарства «Карпатський водограй» (місто Пустомити, вулиця Ставкова, 60) і переконався, що це – унікальне місце для відпочинку і риболовлі.