“Ми дійсно сьогодні маємо країну транзитного типу”, – Володимир Горбулін

Новини 04 Листопада, 2017 111

Володимир Горбулін

Директор Національного інституту стратегічних досліджень вважає, що критерієм успіху для України стане уміння швидко і жорстко відповідати на будь-які прояви зовнішньої агресії

Україна першою вступила у відкрите і жорстке протистояння з Росією, з її реваншистскими планами, першою протистоїть її гібридної агресії і шукає адекватні відповіді на неї. В Україні багато говорять, про те, що Україна проводить масштабні реформи в усіх сферах — починаючи з пенсій і медицини і закінчуючи обороною і безпекою. Однак поза увагою залишається справді масштабна мегареформа — майже повна перебудова держави під потреби протидії гібридному конфлікту.

Про це пише в своїй статті для DT.UA Володимир Горбулін, радник президента, директор Національного інституту стратегічних досліджень, академік НАНУ, доктор технічних наук, професор. На думку автора, в рамках зазначеної реформи шукаються шляхи трансформації законодавства (щоб пристосувати його до нових умов), адаптується економічна модель (квазимілітаризація економіки), посилюються зовнішньополітичні вектори, змінюється характер взаємодії по лінії “сектор безпеки — суспільство” (феномен добровольчих батальйонів і волонтерів, що вимагає свого принципового теоретичного осмислення і практичного засвоєння) і багато іншого.

“Ми дійсно сьогодні маємо країну транзитного типу. Тільки це не транзит від авторитаризму до демократії — це стрімкий транзит від зародження демократії мирного часу до демократії реальності гібридної війни. З одного боку — повне збереження демократичних інститутів, процедур, підвищення відкритості перед суспільством, а з іншого — корекція цієї моделі для того, щоб відповідати новим викликам. І зараз, коли ми дійсно знаходимося в стані цього великого переходу, — вкрай складно зрозуміти, як повинен виглядати підсумковий результат. Більше того — не факт, що ми зможемо до кінця і відразу зрозуміти, що прийшли до нього. Очевидно, першим і ключовим критерієм його досягнення стане баланс між здатністю швидко і жорстко відповідати на будь-які прояви зовнішньої агресії (конвенціональними чи силами агресора або гібридними методами), а з іншого — забезпечити права і свободи громадян, що відповідають демократичному суспільству”, – зазначає Володимир Горбулін.

Ілюстрація: eadaily.com

Коментарі

Позначки: ,