Кабінет Міністрів ухвалив Національну стратегію управління відходами

Новини 08 Листопада, 2017 23

Ілюстративне фото

Це перший документ національного рівня, який визначає цілісну державну політику у сфері поводження з відходами

Уряд розглянув та схвалив Національну стратегію управління відходами, яка, як зазначається, запроваджує в Україні європейські принципи поводження із усіма видами відходів: твердими побутовими, промисловими, будівельними, небезпечними, відходами сільського господарства тощо.

Про це інформує міністерство екології та природних ресурсів України.

“Ухвалена національна стратегія є першим не сегментарним документом на період до 2030 року.  Маємо розуміти, що Європейський Союз до 2019 року перейде до  економіки замкнутого циклу, яка є основою стратегії сталого розвитку. Виконуючи Угоду про асоціацію, Україна також повинна перейти на таку ж модель. Звісно, це потребує масштабної технологічної модернізації, перебудови свідомості і відмови від споживацького ставлення до природних ресурсів”, – прокоментував ухвалення Стратегії міністр екології та природних ресурсівОстап Семерак.

Він також пояснив, що нова Стратегія передбачає  запровадження  принципів циклічної економіки та  розширеної відповідальність виробника, який заохотить бізнес до мінімізації утворення відходів та зацікавленості в їх переробці, а  також впровадження п’ятиступеневої ієрархії поводження з відходами, яка працює в Європейському Союзі.

«Ці принципи дуже прості: передусім запобігання утворенню відходів і лише в окремих випадках – захоронення», – пояснив Остап Семерак.

Стратегією також передбачено  зменшення кількості місць видалення твердих побутових відходів та загального обсягу їх захоронення. Також передбачено створення мережі з 50-ти регіональних полігонів, які відповідатимуть вимогам європейських директив.

Ілюстрація: Укрінформ

Коментарі

Позначки: , ,