Деякі послуги Червоноградської міської лікарні стануть платними

Новини 05 Грудня, 2020 253

Фото: Vitalii K/google

Згідно з рішенням виконкому Червоноградської міської ради, платні послуги ЧМЛ надаватиме з 1 січня 2021 року

Деякі послуги Червоноградської міської лікарні стануть платними. За відповідне рішення проголосували 30 листопада на засіданні виконавчого комітету Червоноградської міської ради.

Як пише «Четверта студія» – про це у публікації «НЕО Радіо Червоноград».

Про новий вид послуг та хто і коли зможе ними скористатися,  прокоментувала газеті завідувачка поліклініки КП «Центральна міська лікарня Червоноградської міської ради» Людмила Лугова:

– Розробником тарифів на медичні послуги є спеціалізована київська фірма ТОВ «Медицина ВМ». Оплата буде безготівковою, у терміналах, зараз здійснюються перемовини про постачання терміналів, їх підключення, встановлення у реєстратурі поліклініки. Для нас – це нова форма послуг, а для пацієнта – це вибір.

– У яких випадках медичні послуги будуть платними?

– Для пацієнтів платні послуги будуть для тих, хто без електронного скерування від сімейного лікаря або якогось іншого лікаря, що лікує; коли пацієнт сам звернувся, тобто при самозверненні; коли потрібен огляд, консультація чи перев’язка пацієнту вдома та в інших випадках. Окрім ургентних і невідкладних станів, тобто тих, що становлять загрозу життю – тоді про платні послуги не може бути й мови. Або ж людину записали на обстеження, але чекати доведеться тиждень, натомість вона з різних причин не може чекати і згідна заплатити – це один із варіантів платних послуг. Тож плануємо, що надаватимемо їх в день звернення, тобто корегуватимемо графіки.

– З якого числа надаватимуться платні послуги?

– Згідно з рішенням виконавчого комітету Червоноградської міської ради, платні послуги ЧМЛ надаватиме з 1 січня 2021 року. Якщо технічні умови вдасться виконати швидше, то запровадимо їх ще до кінця цього року.

Перелік платних послуг буде доступним на сайті Червоноградської центральної міської лікарні, також його розмістимо на спеціальному стенді біля реєстратури поліклініки. Кожна послуга має свій код, буде зазначено ціну. Згідно із вимогами Національної служби здоров’я України, є перелік послуг, що входять у пакет амбулаторної допомоги, їх надають лікарі, вузькі спеціалісти і за них іде оплата з НСЗУ. Інші послуги, що не входять в цей пакет, пацієнт матиме можливість отримати в нашому закладі. Наприклад, в нас в кабінеті орт-оптики та оптометрії, фахівці якого здійснюють немедикаментозну корекцію зору у дітей. Тобто немає потреби їхати до Львова, а можна отримати її у лікарні. Ця послуга, а також фізіотерапевтичні процедури, окремі маніпуляції, огляди, на які немає окремого пакета – не оплачуються Національною службою здоров’я України, тому вони стануть платними.

Ціни є помірними. У терміналі буде зазначено код послуги і ціна на неї. Наголошую, що для ургентних випадків, невідкладних станів людини, хворих, які мають електронне скерування, про платні послуги не йдеться.

– Як використовуватимуться кошти, які надходитимуть за платні послуги?

– Згідно із Положенням про надання платних медичних послуг комунальним підприємством «Центральна мiська лiкарня Червоноградської мiської ради», кошти, отриманi вiд надання платних медичних послуг, КП використовує винятково в межах статутної діяльності, що забороняє прямий розподiл прибутку мiж засновниками та працiвниками. Натомiсть цi кошти підуть на фiнансування видатків закладу.

Прiоритетними напрямами є: оплата працi працiвникiв, сплата ЄСВ, iнших зарплатних податкiв та зборiв, оновлення матерiально-технiчної бази лікарні, проведення заходiв, пов’язаних iз виконанням пiдприємством основних функцiй, якi не забезпеченi (або частково забезпеченi) за договором про медичне обслуговування населення за програмою медичних гарантiй.

ЗА ЩО ПЛАТИТИМУТЬ ПАЦІЄНТИ?

Деякі послуги Червоноградської міської лікарні стануть платними. За відповідне рішення…

Опубликовано Нео Радіо – 100.5 FM Червоноград Пятница, 4 декабря 2020 г.

 

Ця, так би мовити “лікар” приймального відділення Червоноградської лікарні сьогодні відмовилась надавати першу медичну…

Опубликовано Підслухано в Червонограді Пятница, 4 декабря 2020 г.

 

Коментарі

Позначки: , ,