Комунальні підприємства у Львові знову стануть беззбитковими, – Синютка

Вибори-2020 24 Вересня, 2020 134

Прес-конференція Олега Синютки ,фото 4studio

Усі 7 заступників Садового отримують не тільки заробітні плати, які у 10 разів перевищують заплати у промисловості, а ще отримують матеріальні допомоги на вирішення соціально-побутових проблем

У Львівській міській раді буде скорочено апарат чиновників адміністрації міського голови. 

Про це на прес-конференції у Львові повідомив народний депутат від “Європейської Солідарності”, кандидат на посаду мера Львова Олег Синютка, пише Четверта студія.

“На жаль, є і інша сторона Львова. Інтенсивний розвиток нашого міста практично вичерпується. Незважаючи на величезні фінансові ресурси, які зосереджені у місцевому бюджеті міста Львова, ми добігаємо до жахливого кінця. Без застосування технологій та модерної системи управління, ми просто далі не зможемо рухатись. Ми можемо зупинитись та перетворити наш рух вперед у стагнацію. Ми сьогодні дуже чітко бачимо, що проблема руху Львова вперед набуває системного характеру. Проблеми стають видимі і їх можна побачити у процесі управління містом”, – наголосив Синютка.

Нардеп повідомив, що взяв цифри статистики із відкритих офіційних джерел.

“Наші сусіди – поляки, стартові можливості яких були нічим не кращі від стартових можливостей Львова і України, продемонстрували надзвичайну динаміку вперед. І ця динаміка і рух були забезпечені зміною системи управління. Не просто передачею функцій і коштів на базовий рівень, а застосування системних рішень в управлінні містом”, – наголосив Синютка.

Для порівняння цифр взято статистику міста Львів міського голови Садового і міст з Варшави, Кракова та Вроцлава.

“Це міста, які точно можна порівнювати з Львовом”, – наголосив Синютка.

Він розповів, що на сьогодні ми бачимо, що левова частка доходів, які потрапляють у міський бюджет – насправді залишаються у кишенях чиновників. Тобто реалізується принцип, який частково міським головою взято під час попередніх виборчих компаній, а сьогодні він виглядає: “Свій до свого по чуже”.

І, більше цього, цей принцип сьогодні перетворюється у гасло “Підтримай своїх”.

“”Свої” – це ті, які працюють разом з міським головою у мерії міста Львова. У жодному європейському місті міський голова не має 7 заступників. Зарплата міського голови Львова дорівнює заробітній платі міського голови Варшави, але бюджет Варшави – у 15 разів більший за бюджет Львова. Чи має право сьогоднішня влада так обдаровувати близьких до себе чиновників, всупереч реальному розвитку міста? Принципи управління містом у моїх підходах будуть діаметрально протилежні. Ми припинимо сьогоднішні дії влади, які формуються як виплати захмарних премій виключно для “своїх””, – зазначає Синютка.

Він додає, що сьогодні всі 7 заступників Садового отримують не тільки заробітні плати, які у 10 разів перевищують заплати у промисловості, а ще отримують матеріальні допомоги на вирішення соціально-побутових проблем.

“Сьогодні міська влада залізла у гаманці львів’ян. Влада в умовах економічної кризи, яка посилена епідемією коронавірусу, дбає лише про себе та про добробут власних родин”, – підкреслив Синютка.

Він розповів, як буде змінюватись управління при міському голові Синютці: “Я хочу запропонувати абсолютно нові принципи формування заробітних плат у міській владі. Звичайно, у мерії потрібні добрі заробітні плати, але не може заступник міського голови отримувати премію в 200 тисяч гривень, якщо двірник отримує 3-4 тисячі гривень. Не можуть бути заробітні плати чиновників Львівської міської ради у річному еквіваленті перевищувати середню зарплату по промисловості”.

“По-перше, після моєї перемоги на виборах ми скоротимо апарат адміністрації міського голови. Ми вважаємо, що суттєве скорочення чиновників, які працюють і не приносять жодної користі не буде критичним для міста. По-друге, скоротиться кількість заступників міського голови. Такої кількості заступників як у Садового, немає у жодному з наших міст-партнерів, які розташовані на території республіки Польща. Тому у моїй команді будуть працювати лише 4 заступники: з фінансово-економічних питань, з питань містобудування та архітектури, з питань житлово-комунального господарства та з питань гуманітарної політики. Міський голова сконцентрує на собі відповідальність на стратегії розвитку міста. По-друге, новий міський голова візьметься за залучення інвестицій. Питання створення нових робочих місць – це базове питання, яке повинно бути вирішеним у Львові”, – розповів Синютка.

Кандидат на посаду мера Львова зазначив, що зарплата міського голови і його заступників буде формуватись прозоро та за принципом розумної справедливості та доцільності.

“І точно заробітна плата перших осіб у місті не буде перевищувати у десяток разів середню заробітну плату. Заробітна плата буде повернута у те русло, яке відповідає практиці європейських країн. Зарплата буде відповідати двом ключовим критеріям: по-перше, можливостям бюджету міста, а по-друге, реальним виконанням обсягу робіт і тим завдань, які стоять перед кожним працівником адміністрації. Преміюватись будуть за результатами роботи: за ініціативність та за креативність. Соціальну допомогу будуть отримувати ті працівники, хто справді цього потребує”, – повідомив Олег Синютка.

Він додав: “Я переконаний, нам треба повернутись до програми, яка відкриє двері міської влади для молодих та креативних людей. Ми обов’язково повернемо програму “Реалізуй себе у владі”. І молоді люди матимуть можливість для розвитку свого потенціалу, свої ідей та кар’єрного росту”.

“Львівські комунальні підприємства, які сьогодні посаджені на дотаційну голку і через які розподіляється левова частка бюджету, стануть беззбитковими. Врешті-решт, система управління містом набуде європейських рис: це буде чітка система, яка базується на досягненнях кінцевого результату. І цей кінцевий результат будуть визначати львів’яни. Ключове питання – це творення міста, яке комфортне для його мешканців. Основна мета – створити місто, в якому хочеться жити, про яке хочеться мріяти і разом з яким хочеться будувати свої плани на майбутнє”, – наголосив Олег Синютка.

Коментарі

Позначки: , , , ,