У Зеленського запропонували амністувати ув’язнених через загрозу епідемії COVID-19

Коронавірус 06 Квітня, 2020 130

Ілюстрація: strana.ua

Заступник глави Офісу президента Андрій Смирнов стверджує, що в зв’язку з поширенням коронавірусу в Україні, Міністерство юстиції має розглянути питання про амністію українців, які відбувають покарання за незначні злочини.

Як пише «Четверта студія» з посиланням на Strana.ua, слова чиновника наводить “Закон і бізнес”.

“Загальносвітова практика останніх декількох тижнів показує готовність окремих держав прийняти невідкладну амністію осіб, які відбувають покарання за незначні злочини або термін відбування покарання яких добігає кінця. Якщо не побачимо ініціативи Мін’юсту, почнемо підказувати”, – сказав Андрій Смирнов.

При цьому чиновник стверджує, що людей, вина яких ще не доведена, слід помістити під примусовий карантин, а не під варту. Це допоможе боротися з епідемією коронавірусу.

“Утримання під вартою повинно застосовуватися тільки до соціально небезпечним громадянам, які обґрунтовано підозрюються у насильницьких злочинах і злочинах, які зазіхають на територіальну цілісність і проти безпеки держави. Разом з тим, не слід забувати, що закон дає можливість примусово ізолювати людини за місцем його проживання, застосувавши до нього той же домашній арешт”, – підкреслив він.

Коментарі

Позначки: , , , , , , ,