У Львові чиновникам нагадали про Левандівське озеро (ФОТО, ВІДЕО)

Галерея 26 Травня, 2021 1 056

У Львові влада забула за озеро. Фото Суспільне

Мешканці львівського мікрорайону Левандівка організували акцію під назвою “Вода для Левандівського озера”. Львів’яни вилили у водойму чисту воду, яку напередодні принесли у відрах, пляшках та інших ємностях. Так вони хочуть привернути увагу до того, що озеро не наповнюють.

Про це пише Четверта студія з посиланням на Суспільне.

Ініціаторами проведення акції стали учасники громадської організації “Озеро Левандівське”.

“Ми вже давно звернули увагу, що озеро з кожним роком стає все гірше і гірше, воно заростає, міліє. Води немає, за нашими підрахунками навіть якщо включити воду, то більше місяця озеро буде наповнюватися. Тому ми почали бити на сполох, піднімати громаду”, — каже голова ГО “Озеро Левандівське” Роман Клак.

До акції долучився мешканець Левандівки Василь Хімка. Чоловік каже, що за останні роки озеро стало мілкішим.

“За документацією мала би бути середня глибина 1,60-1,70 м. Що ми маємо? Тут є 20-30 см, посередині озера, можливо, 1,20-1,30 м. Ми робили 2 роки назад заміри, то було 1,70-1,80 м на середині, в деяких точках — 1,20 м. Зараз можна побачити, коли добре придивитися, дно”, — каже Василь Хімка.

Директор комунального підприємства “Зелений Львів” Володимир Данилюк розповідає, свердловина, яка наповнює озеро, упродовж багатьох років була нічиєю. Аби взяти її на баланс “Зеленого Львова”, взимку розпочали виготовляти документи. Остаточно затвердити їх мають на найближчій сесії міської ради.

На місці працювали фахівці комунального підприємства, перевіряли стан помпи, що качає воду зі свердловини. За попередньою інформацією, вона потребує ремонту.

“Зараз буде формуватися природоохоронний фонд, відповідно ми плануємо виділити кошти, але ми маємо розуміти, скільки цих коштів потрібно. Якщо навіть потрібно буде провести заміну насоса, то такі насоси недорогі, до 14 тисяч гривень коштують потужні насоси. Я думаю, орієнтовно за тиждень часу ми б мали цю проблему вирішити”, — каже Володимир Данилюк.

За словами директора КП “Зелений Львів”, ще однією причиною мілини може бути витік води. Для того, аби його знайти, планують залучити гідрогеологів.

Коментарі

Позначки: , ,