9 березня у Львівському національному академічному театрі опери та балату ім. Соломії Крушельницької презентували кантату-симфонію “Кавказ” за однойменною поемою Тараса Шевченка. Про це інформує прес-служба ЛОДА.
Присутніх привітав голова Львівської ОДА Олег Синютка.
“Великий Кобзар за нашу свободу заплатив роками каторги. Сьогодні більше, як три тисячі українських воїнів, з них 301 – з Львівщини віддали найдорожче, своє життя за нашу незалежність. Ми ж, українці ХХІ століття, можемо зробити свій цивілізаційний вибір, який Микола Хвильовий описав дуже чітко: “Геть від Москви!”. Я переконаний, що ми можемо зробити усе, щоб східні кордони України були східними кордонами ЄС та НАТО і це буде наш внесок у справу Кобзаря і здійсняться його пророчі слова: “І на оновленій землі, врага не буде, супостата, а буде син, і буде мати, і будуть люде на землі”, – зазначив очільник області.
“Великий Кобзар за нашу свободу заплатив роками каторги. Сьогодні більше як три тисячі українських воїнів, з них 301 з…
Опубліковано Olha Mateychyk Субота, 9 березня 2019 р.
Музику до поезії написав Станіслав Людкевич. Вперше симфонія зазвучала у Києві у 1941 році, це за два місяці до початку війни.
“У добу Івана Франка склалась традиція, що у міста люди з усієї провінції з’їжджалися, щоб вшанувати Тараса Шевченка. Одні дарували вірші, інші – музику Нижанківського, Шопена, Бетховена і ця традиція шевченкіади була започаткована саме в часи Івана Франка, який зумів перекласти твори Кобзаря різними мовами світу. Пізніше ми маємо епоху революції 1917 та 20 років і пригадується слово полковника Григорія Коссака: “Ви ще завзятіше і гарніше боротись потрафите, у вас є слово Тараса і сильна зброя”. Дарунками радянської доби були малі майдани, які творила епоха шістдесятників, сімдесятників, серед них Мирослав Миронович, який 1977 року зумів на Шевченківський вечір привселюдно виголосити “Кайдани порвіте” і через деякий час був ув’язнений. Пізніше Шевченкові подарували Революцію на граніті, Помаранчеву і щонайболючіше Революцію Гідності. Сьогодні ми, у 205-ту річницю, даруємо мабуть найкращий презент для Кобзаря. Всім відомо його тезу: “Коли ми діждемось Вашингтона. З новим і праведним законом?”.Ось він прописаний у Конституції””, – наголосив кандидат історичних наук, доцент кафедри історії України Дрогобицького державного педагогічного університету імені Івана Франка Богдан Лазорак.
Також у межах заходу Олег Синютка відзначив державними нагородами відомих громадських діячів та діячів культури.
Коментарі
Позначки: Львівська ОДА, Синютка