Січень
5 січня – наша чоловіча збірна з волейболу вперше за 14 років вийшла на чемпіонат Європи.
6 січня – Патріарх Варфоломій вручив Томос про автокефалію Православної церкви України митрополитові Київському Епіфанію.
24 січня – Оболонський районний суд Києва визнав екс-президента Віктора Януковича винним у вчиненні державної зради та засудив заочно до 13 років позбавлення волі.
28 січня – на турнірі H&N Cup у Мюнхені українські спортсмени Олена Костевич та Олег Омельчук встановили світовi рекорди з кульової стрільби з пневматичного пістолета на дистанції 10 метрів у міксті.
Лютий
3 лютого – відбулася інтронізація глави Православної церкви України Епіфанія під час літургії в Соборі Святої Софії Київської.
7 лютого – Верховна Рада України внесла поправки до Конституції, які закріпили курс на повноправне членство в Європейському Союзі та НАТО.
8 лютого – Вибори Президента України: ЦВК завершила реєстрацію кандидатів у президенти – 44 людини. Це була рекордна для країни кількість.
27 лютого – Національна суспільна телерадіокомпанія повідомила, що Україна не братиме участi в конкурсі Євробачення-2019. Це сталося після того, як MARUV відмовилася підписувати договір, а гурти Freedom Jazz та KAZKA – від участі.
27 лютого – Національна паралімпійська збірна iз зимових видів спорту посіла 1-е загальнокомандне місце на Чемпіонаті світу-2019 в канадському місті Принц-Джордж. Наша команда виборола 42 медалі (9 золотих, 16 срібних та 17 бронзових).
Березень
10 березня – Дмитро Підручний на Чемпіонаті світу з біатлону в гонці переслідування виграв золоту медаль. Це було перше в історії України чоловіче “золото” на чемпіонатах світу з біатлону.
22 березня – український політв’язень Павло Гриб засуджений у Росії до 6 років позбавлення волі.
22 березня – 8-ма церемонія вручення Національної професійної музичної премії “YUNA”. По три нагороди отримали гурт The Hardkiss та співачка MARUV.
30 березня – Боксер Олександр Гвоздик переміг Дуду Нгумбу технічним нокаутом і зберіг титул чемпіона WBC.
31 березня – перший тур виборів Президента України. Явка виборців склала 63,52 %. До другого туру вийшли Володимир Зеленський (30,24 % голосів) та Петро Порошенко (15,95 % голосів).
Квітень
13 квітня – Василь Ломаченко захистив титули чемпіона світу за версіями WBA Super та WBO в легкій вазі, нокаутувавши британця Ентоні Кроллу.
24 квітня – Президент РФ Володимир Путін підписав указ про спрощений порядок отримання російського громадянства для жителів окупованих Росiєю районів Донецької та Луганської областей.
25 квітня – Верховна Рада України прийняла Закон “Про забезпечення функціонування української мови як державної”.
30 квітня – вибори Президента України 2019: ЦВК оголосила результати другого туру, перемiг Володимир Зеленський із результатом 73 % голосів.
Травень
15 травня – президент України Петро Порошенко підписав Закон “Про забезпечення функціонування української мови як державної”.
19 травня – Донецький “Шахтар” дотермiново став переможцем чемпіонату України з футболу 2018–2019 та в 12-те виборов чемпіонство.
20 травня – Володимир Зеленський вступив на посаду президента України.
21 травня – Президент України Володимир Зеленський видав указ про припинення повноважень Верховної Ради України 8-го скликання і призначив позачергові вибори на 21 липня 2019 року.
22 травня – Кабінет Міністрів схвалив Український правопис у новій редакції, розробленій Українською національною комісією з питань правопису.
30 травня – Верховна Рада України ухвалила закон про визнання і підтримку національної скаутської організації “Пласт” на державному рівні.
Червень
20 червня – Владика Філарет провів “собор” щодо відновлення Київського патріархату.
24 червня – Національний банк України з 25 жовтня 2019 року запроваджує в обіг банкноту номіналом 1000 гривень, на ній розміщено портрет Володимира Вернадського
Липень
11 липня – Суд ЄС скасував санкції 2018 року проти Віктора Януковича та його команди.
13 липня – українська тенісистка Дар’я Снігур виграла Вімблдонський турнір серед дівчат в одиночному розряді, здолавши у фіналі американку Алексу Ноель.
20 липня – Ольга Харлан здобула золоту медаль у змаганнях на шаблях на Чемпіонаті світу з фехтування та стала шестиразовою чемпіонкою світу.
21 липня – в Україні відбулися парламентські вибори. До складу Верховної Ради пройшли 5 політичних партій (“Слуга народу”, “Опозиційна платформа – За життя”, “Європейська Солідарність”, ВО “Батьківщина” та “Голос”), а також 199 депутатів, обраних за мажоритарною системою в одномандатних округах.
28 липня – “Динамо” (Київ) обіграло донецький “Шахтар” у матчі за Суперкубок України.
Серпень
7 серпня – президент України Володимир Зеленський підписав закон про ратифікацію угоди про зону вільної торгівлі між Україною та Ізраїлем.
14 серпня – Українська автокефальна православна церква офіційно припинила існування. Запис про припинення діяльності релігійної організації внесений в Єдиний державний реєстр юридичних осіб.
29 серпня – відбулося перше засідання Верховної Ради України IX скликання. Головою Ради обрано Дмитра Разумкова, Прем’єр-Міністром – Олексія Гончарука, главою СБУ –Івана Баканова.
31 серпня – Василь Ломаченко переміг британця Люка Кемпбелла та захистив титули чемпіона світу за версіями WBA, WBO і The Ring у легкій вазі, а також виграв вакантний титул чемпіона WBC в легкій вазі.
Вересень
4 вересня – Кабінет Міністрів України прийняв рішення про звільнення мера Києва Віталія Кличка з посади голови Київської міської державної адміністрації.
7 вересня – до України, внаслідок операції iз взаємного звільнення утримуваних осіб, повернулися 22 наших моряки, 2 співробітники СБУ та 11 українських політв’язнів Кремля – Олег Сєнцов, Володимир Балух, Едем Бекіров, Павло Гриб, Микола Карп’юк, Станіслав Клих, Олександр Кольченко, Євген та Артур Панови, Олексій Сизонович та Роман Сущенко.
7 вересня – український фільм “Атлантида” режисера Валентина Васяновича здобув перемогу в офіційній конкурсній програмі “Горизонти” 76-го Венеційського кінофестивалю.
8 вересня – в Україні вперше на державному рівні відзначили роковини депортації українців з етнічних західних територій.
9 вересня – українці по всьому світу відзначили 250-річчя з дня народження засновника нової української літератури Івана Котляревського.
19 вересня – Зеленський опинився в центрі “Україна-гейту”. Американські ЗМІ звинувачували президента Трампа в тому, що він шантажував Зеленського фінансовою допомогою і вимагав почати розслідування проти свого конкурента на виборах, Джо Байдена. Також його сина Хантера, який працював на українську компанію Burisma. Через недовіру до Трампа в США почали процедуру імпічменту.
28 вересня – біля села Республіканець на Херсонщині відкрили невідому донедавна фортецю, збудовану на рубежі тисячоліть.
Жовтень
1 жовтня – президент України Володимир Зеленський відповів на лист Мартіна Сайдіка, що Україна погоджує текст “формули Штайнмаєра”, яка надає особливий статус “окремим територіям” Донбасу.
2 жовтня – у багатьох містах України вiдбулися протестні акції “Ні капітуляції!” проти імплементації Мінських угод за “формулою Штайнмаєра”.
6 жовтня – у десятках українських міст та за кордоном відбулися акції “проти “формули Штайнмаєра” та відведення українських військ від лінії розмежування на Донбасі.
10 жовтня – Президент України Володимир Зеленський провів найдовшу у світовій історії прес-конференцію, що тривала понад 14 годин. Під час якої надав відповіді на понад 500 запитань від майже 300 журналістів.
12 жовтня – Олександр Усик здобув дотермiнову перемогу в дебютному бою в суперважкій вазі проти американця Чазза Візерспуна.
30 жовтня – Верховна Рада України перейменувала місто Переяслав-Хмельницький на Переяслав.
Листопад
8 листопада – Міжнародний суд ООН визнав свою юрисдикцію на розгляд справи “Україна проти Росії”, відхиливши всі аргументи Росії.
8 листопада – Олександрійський патріархат, який посiдає друге місце в диптиху православних церков світу, першим зі старих патріархатів пентархії, окрім Вселенського, офіційно визнав автокефальну Православну церкву України – патріарх Феодор ІІ пом’янув митрополита Київського Епіфанія.
17 листопада – Україна потрапила на Євро-2020! Збірна України пройшла відбірковий етап на Євро-2020 без поразок і посіла перше місце у своїй групі. Зокрема, обійшовши чинного чемпіона Європи, збірну Португалії. 7 червня у Львові Україна приймала свого прямого конкурента, Сербію, і завдала суперниковi нищівної поразки – 5 : 0. Цей матч став одним з найкращих в історії футболу України.
18 листопада – Російська Федерація передала Україні катери “Бердянськ” і “Нікополь”, а також буксир “Яни-Капу”, захоплені 25 листопада 2018 року під час інциденту в Керченській протоці.
23 листопада – українська стрибунка у висоту Ярослава Магучих перемогла в номінації “Висхідна зірка” (англ. Female Rising Star) серед європейських легкоатлеток і виграла нагороду Петра Нуровскі як найкраща молода спортсменка за версією МОК.
Ім’я переможниці було названо під час урочистої церемонії нагородження World Athletics Awards в Монако.
Грудень
4 грудня – внаслідок пожежі в Одеському коледжі 12 людей загинули, 32 постраждали та 8 зникли безвісти.
5 грудня – у Чорнобилі ввели в експлуатацію новий саркофаг “Укриття” у вигляді арки, споруджений над зруйнованим реактором Чорнобильської АЕС. Новий безпечний конфайнмент (повністю герметичний і “розумний”) над четвертим енергоблоком почали зводити по частинах в 2012 році. Це – найбільша пересувна споруда в світі: 106 метрів у висоту, 162 метра в довжину і 257 метрів – проліт арки. За правильного використання саркофаг витримає 100 років.
9 грудня – відбулася зустріч в “нормандському форматі” (саміт) глав України, Росії, Франції та Німеччини в Парижі.
12 грудня – заарештовано підозрюваних у резонансному вбивстві журналіста Павла Шеремета: українських військових Яну Дугарь, Юлію Кузьменко та Андрія Антоненка.
13 грудня – Книгою року став роман “Доця” української письменниці Тамари Горіха-Зерня. Цього ж дня Косівську мальовану кераміку внесено до Репрезентативного списку ЮНЕСКО нематеріальної культурної спадщини людства.
Публікація: Ukrainian People Magazine