Самі собі господарі: історія успіху Жовтанецької ОТГ - Четверта студія

Самі собі господарі: історія успіху Жовтанецької ОТГ

Галерея 25 травня, 2018 31

У кінці 2015 року Жовтанецької ОТГ не було у перспективному плані об`єднання. А новий 2016 рік зустрічали вже зі своїм бюджетом. Нині ж презентують успіхи громади: успішні медична та освітня реформи, власна пожежна станція.

Особливого секрету у такого успіху нема, каже голова Жовтанецької ОТГ Ярослав Деркач, люди просто хотіли жити краще і почали спільно рухатись до своєї мети.

Ініціатива створення Жовтанецької ОТГ була повністю на плечах мешканців, які розуміючи ризики відокремлення все ж таки ризикнули і не пошкодували про це.

«Нас ніхто не підганяв і не стимулював, самі хотіли. Коли я, самовисуванець, виграв вибори у свого головного опонента, я чітко знав, що реформування потрібно починати з грамотного фінансиста, адже саме цей фактор вважаю одним з ключових, для усіпшного існування громади», – розповідає пан Ярослав.

Голова Жовтанецької ОТГ Ярослав Деркач

За перші півроку існування громаді вдалось вийти з 13-мільйонного бюджету на 23 мільйони, а річний бюджет сягнув 52 млн. грн.

Завдяки такому росту за нетривалий час існування Жовтанецької громади вдалось освітлити десятки вулиць. Для цього вирішили переходити на електроліхтарі і вже за 3-4 роки проект має повністю окупити себе.

Якщо на соціальну допомогу, капітальні ремонти будівель, освітлення є кошти, то дороги місцевого значення – ось що турбує керівництво ОТГ. Адже ремонті дорожні роботи надзвичайно затратні, а проблемних ділянок вистачає. Лише до кінця цього року у планах підлатати 12 доріг.

«Минулого року вдалось зробили 2 км дороги власним коштом, цього року виділено на це питання 1 млн. грн.з нашого бюджету, а щоб завершити нагальні ділянки – треба 6 млн.грн. Де взяти решту коштів поки невідомо», – розповідає голова Жовтанецької ОТГ.

Окрему увагу керівництво ОТГ приділяє освітній реформі. Тут зазначають, що проблема «пачки паперу» чи «ручок» тут тепер взагалі відсутня. Тепер мова вже йде про значні проекти для фінансування.

Особлива гордість Жовтанецької громади – опорна школа у селі Жовтанці, яку за останні роки не лише перефарбували у яскраві кольори, замінили вікна та утеплили, а також вдосконалили рівень та якість освіти:

«Ми намагаємось зробити так, щоб школа була не тільки місцем, де діти отримують знання, хоча це у першу чергу. Ми також хочемо, щоб діти хотіли йти до школи, щоб розвивали свої таланти та займались спортом», – зазначила директор Жовтанецької опорної школи Жанна Король.

Директор опорної Жовтанецької школи Жанна Король разом із учнем

Завдяки такому підходу школи, на місці колишньої комори з`явився тренажерний зал. Цікаво, що ініціатива йшла повністю від учнів, дорослі лише допомагали вирішувати декотрі питання:

«Поки я брав участь у одній з телепередач у Києві, мої однокласники вирішили зробити мені сюрприз та облаштували повністю своїми руками такий от затишний куточок, де можна позайматись спортом», – розповів старшокласник Юрій Турчин і додав, що приходить сюди займатись тричі на тиждень.

Юрій Турчин займається у тренажерному класі школи

Окрім відвідин власноруч облаштованого тренажерного залу, учні можуть під час перерв позмагатись між собою у настільний теніс або ж відвідати гурток з карате.

Гра у пінг-понг на перерві між уроками. Таких столів є два.

Та дбають тут не лише про спортивне дозвілля: вже зовсім скоро у школі з`явиться «куточок тиші», де можна буде у спокої відпочити серед гамору школи на зручних пуфах та почитати книгу. Для цього вже змайстрували спеціальну дерев`яну стіну з полиць.

«Ми вирішили, що не будемо записувати хто і яку книгу з дітей взяв, таким чином хочемо виховувати у наших учнях відповідальність, тим паче досвід обімну книжками давно популяний у світі», – розповіла директор школи.

Наповненням бібліотеки «куточка тиші» займатимуться самі учні:

«Для учнів цей простір – гарна можливіть перепочити, зібратись з думками чи обмінятись ідеями, почитати книги, які не входять у шкільну програму» – поділилась учениця Оксана Мриглоцька.

Оксана Мриглоцька на фоні майбутнього “куточка тиші”

Аби учням було легше та цікавіше опановувати науку, класи оснащено сучасними мультимедійними дошками, є кілька комп`ютерних класів, а кабінет фізики, наприклад, оснащено спеціальними приладами для наглядності фізичних процесів.

Практичні завдання на уроках з фізики

Один із комп`ютерних класів опорної Жовтанецької школи

Медицина у цьому краї теж не пасе задніх: тепер тут є власна швидка допомога, яка оперативно реагує на виклики. У планах впровадити і нічні чергування, а також капітальний ремонт Жовтанецької амбулаторії.

Після впровадження у дію медичної реформи Жовтанецька ОТГ отримала новий виклик: забезпечити своїх мешканців кваліфікованими сімейними лікарями, а їх зараз – катма. Хоча, тут пропонують гідну зарплатню та навіть житлове забезпечення, поки є нестача кадрів.

Мультимедійний бокс у коридорах школи

«Як приходять люди і починають казати, що нема роботи, я пропоную реальну допомогу з працевлаштуванням, тільки працюй! То майже всі відразу затихають. Багато хто віддає перевагу їздити на роботу до Львова, давати гроші за проїзд, чи десь геть їдуть на заробітки, а хороші спеціалісти потрібні нам на місцях, умови ми забезпечимо», – резюмував голова Жовтанецької ОТГ Ярослав Деркач.

Коментарі

Позначки: , , ,