У Львові незаконно передали у власність два ринки, – прокуратура

То є Львів 18 Червня, 2020 858

фото: 032.ua

Без правових підстав передано у власність одному із ТзОВ ринки «Винниківський» та «Підзамче»

Прокуратура судиться за повернення у власність міста Львова ринків. Як пише “Четверта студія”, прокурор Львівської області Ірина Діденко повідомила, що “на цей раз встановили, що без будь-яких правових підстав передано у власність одному із ТзОВ два ринки: «Винниківський» (14 об’єктів) та  «Підзамче» (15 об’єктів)”. Як зазначається у повідомленні прокурора Львівської області, ідеться про нежитлові приміщення, будівлі та споруди, розташовані у Львові на вулицях: Личаківська, 51,  Солодова, 1, 3, 4,  вул. Хмельницького, 120 та 163, які згодом були передані підприємством у іпотеку іншим юридичним особам, пише Західнет.

За оцінками експертів, вартість нерухомості складає понад 21 млн грн, а загальна площа – більше 2 тис кв.м.

“З’ясували, що реєстрація на ці майнові комплекси була здійснена на підставі документів, які не є підставою для набуття права власності. Із власності Львівської міської ради вони вибули поза її волею, тобто у незаконний спосіб. Більше того, нерухомість ще з липня 2018 року є об’єктом оренди, а підприємство, яке нею користувалось, щомісячно сплачувало оренду плату”, – повідомила Діденко.

“Пред’явили до Господарського суду Львівської області два позови з метою витребування цього майна, скасування незаконної реєстрації права приватної власності та визнання недійсними договорів іпотеки. Інші обставини перевіряємо в рамках кримінальних проваджень”, – зазначила прокурор Львівщини.

Як пише сайт «То є Львів», ринки «Винниківський» та «Підзамче» належать доньці Козловського.

Як повідомляється, донька бізнесмена і найбагатшого депутата Львівської міськради Григорія Козловського незаконно стала власницею двох львівських ринків, «Винниківського» та «Підзамче». Майно двох базарів компанія Софії Максимець отримала, перереєструвавши їх з комунальної власності у приватну. Справою вже зацікавились правоохоронці, а міськрада звернулась до Офісу протидії рейдерству Мін’юсту. Про махінації довкола львівських ринків йдеться у розслідуванні «Наших грошей. Львів», опублікованому 26 травня, пише zaxid.net.

Ринки «Винниківський» та «Підзамче» – комунальні і раніше були майном державного комунального підприємства «Екоплід». Обидва базари, які розташовані за адресами вулиця Солодова, 4 (або ж вул. Личаківська, 51) та вул. Хмельницького, 120 місто передало в оренду ТОВ «Дари Львівщини» до кінця липня 2021 року.

Основними власниками компанії «Дари Львівщини» до літа 2019 року були львів’яни Володимир Кожан та Наталія Щадило, їм ще належить ринок «Краківський». Однак в липні минулого року єдиною власницею підприємства стала Софія Максимець, донька бізнесмена і депутата Львівської міськради від БПП (ЄС) Григорія Козловського. Після зміни власників ринків їхнє майно перейшло з комунальної в приватну власність – про це свідчать записи в реєстрі нерухомості. При цьому компанія продовжувала платити орендну плату в міський бюджет Львова як за комунальне майно.

«Право власності Софія Максимець оформила через два місяці після купівлі ТОВ «Дари Львівщини». На її фірму реєстратори записали два окремих майнових комплекси та право постійного користування на земельні ділянки, на яких розташовано ринки», – йдеться у статті «Наших грошей. Львів».

Цікаво, що ще до приватизації майна ринків «Дари Львівщини» кілька разів безуспішно намагалось отримати базари «Підзамче» та «Винниківський» у свою власність через суд.

Для того, щоб остаточно «закріпити» право власності на два ринки компанія «Дари Львівщини» віддала майно базарів в іпотеку двом фірмам: «Винниківський шлях» і «Галицький шлях». Обидва підприємства були створені в один день – 15 листопада 2019 року, лише за два тижні до оборудки з іпотекою. Засновником першого є Григорій Козловський, а другого – адвокат «Винниківської тютюнової фабрики» та бізнес-партнер Козловського Олексій Різник.

Після того, як Софія Максимець отримала у власність будівлі ринків, її компанія отримала комунальні ділянки під ними на праві постійного користування. Втім донька Козловського отримала землі на основі недіючого документа, бо державний акт на право постійного користування землею під ринками втратив чинність у 2008 році.

У червні 2019 року Львівська міська рада затвердила детальний план території у районі вул. Б. Хмельницького, вул. Волинської, вул. Промислової, який, з-поміж іншого, включає ділянку під ринком «Підзамче». Земля під ринком була віднесено до торгово-ділових зон (Г-2), де допускається будівництво житла на верхніх поверхах. У ДПТ вказується, що на перспективу на цій території пропонується влаштування готельно-офісного об’єкту з комерційними і торговими приміщеннями на першому поверсі та підземним паркінгом.

«Винниківський» ринок розташований практично у центрі міста, в зоні історичної забудови. Детальний план району, де розташований цей ринок, наразі не затверджували.

Коментарі

Позначки: , , , ,