І навіть вдарятися не конче…

Здоров'я 06 Січня, 2018 216

Фото - jazdorov.com.ua

Часто з’являються гематоми, більше знані у народі як синці, і ви навіть не можете згадати, звідки ж вони взялися?

І чи знаєте, що для того, щоби з’явилися синці, не конче вдарятися?

Існує маса інших причин для їх виникнення.

Й одна із них – старіння. Шкіра літньої людини втрачає жировий прошарок, котрий виконував захисну функцію. Через відсутність такого захисту шкіра стає більш уразливою до мікротравм. Тому людям, котрим понад шістдесят, й не конче сильно вдарятися для отримання синця.

Ще одна поширена причина – часте перебування на сонці і, як вислід, – пересушений і тонкий шар дерми, що й призводить до підвищеної чутливості.

Як би дивно це не звучало, але на гематоми наражені  особи, котрі регулярно приймають аспірин. Щойно згаданий препарат розріджує кров, тому навіть легеньке вдаряння може спричинити тріщинку у капілярі, відповідно – з’яву синця.

Кількість синців залежить і від кольору шкіри – що вона світліша, то людина більш схильна до такого виду травм.

Також спричинюють з’яву синців соматичні захворювання. Наприклад, васкуліт. А це, нагадаємо, запальне ураження стінки кровоносних судин. Відповідно, під час загострення захворювання починаються крововиливи під шкіру, відтак  з’являються синці.

Варто згадати  у контексті теми розмови й пурпурний дерматит – і це також хвороба, пов’язана з порушенням функції судин.

І насамкінець доречно зазначити, що судини люблять вітамін С.  Отож відповідно коригуйте раціон (йдеться про шипшину, обліпиху, калину, солодкий перець, цитрусові, зелену цибулю, чорну смородину…) або приймайте вітаміни у драже.

Звичайно ж, попередньо порадьтеся з лікарем.

І насамкінець про таке. Якщо гематоми на тілі вигулькують постійно і без видимих на це причин, обов’язково зверніться по консультацію до лікаря, позаяк, повторюю, виникнення синців має масу причин, серед яких може бути й порушення згортальної функції крові, а це вже – дуже небезпечно!

Коментарі