На Львівщині зробили відразу дві ендоскопічні операції на поперековому відділі хребта (ФОТО)

Здоров'я 25 Вересня, 2020 71

фото: facebook/Львівський обласний ортопедичний центр

У госпіталі інвалідів воєн і репресованих ім. Ю. Липи, що у передмісті Львова – Винниках, хірурги-ортопеди вперше на Львівщині успішно ендоскопічно прооперували килу диску і стиснення хребтового каналу.

Як пише «Четверта студія», про це передає “Еспресо.Захід”.

Ортопеди-хірурги Львівського обласного ортопедичного центру, який функціонує на базі госпіталю, готувалися понад два роки. За цей час відточували майстерність і придбали необхідне ендоскопічне обладнання для операційної. Але навесні госпіталь став однією з опорних лікарень для лікування корона вірусу і всі операції відтермінувалися.

“Увесь карантин ми з командою хірургів вчилися у режимі онлайн, щодня мали конференції. Задумали цю новацію задовго до того – останні два роки спілкувалися з хірургами з Польщі, там відточували хірургічну техніку, тренувалися. І вже коли Львівська ОДА придбала для нашої лікарні необхідну техніку,  нам вдалося зробити такі операції у себе вдома. На сьогодні ендоскопія хребта – це найсучасніша техніка лікування патології хребта. Ми виконали операції, які у світі роблять вже давно. Тепер не треба їхати за кордон”, – розповів Еспресо.Захід хірург-ортопед госпіталю інвалідів воєн і репресованих ім. Ю. Липи Микола Комнацький, який виконував перші такі операції.

До ортопедичного центру звернулися двоє пацієнтів – 25-річний чоловік і 80-річна жінка, в яких діагностували відповідно килу диску попереку і стеноз (стиснення) хребтового каналу. У цих пацієнтів були покази до такої ультрасучасної операції. Тож вже 22 і 23 вересня команда ортопедів-хірургів провела ендоскопічні операції на хребті.

“До поперекового відділу хребта ми зайшли під оптикою. Це як лапароскопія чи артроскопія – малотравматичне втручання. Два невеликі розрізи по 1 см – і відеокамера та інструменти вже на місці. А далі – справа техніки! Якщо хірург опанував техніку, то він комфортно виконає операцію. Так було і в нас – двоє наших пацієнтів. Нам вдалося все виконати, зараз пацієнти впевнено одужують. Триває така операція годину”, – каже Микола Комнацький.

Зі слів хірурга, пацієнтів можна було виписати буквально ввечері чи зранку наступного дня, ендоскопія хребта – це, так звана, хірургія одного дня. Але медики вирішили залишити їх трохи довше під наглядом.

“Це дуже хороша методика, бо дає широкі можливості і хірургу, і пацієнту. Хворий перебуває у стаціонарі до 2-3 днів, також ми можемо зменшити наркоз, адже операція вкладається у годину, менше знеболення і беззаперечна перевага – людина може дуже швидко повернутися до роботи”, – підсумовує хірург-ортопед.

Ортопеди-хірурги Львівського обласного ортопедичного центру, що у госпіталі у Винниках, виконують усі операції на поперековому відділі хребта, віднедавна – ще й ендоскопічні.

Друзі‼️В нас цікава новина. Нам вдалося втілити в життя ідею, над котрою ми працювали на протязі двох років.Ми вперше…

Опубліковано Львівський обласний ортопедичний центр Середа, 23 вересня 2020 р.

Коментарі

Позначки: , , ,