Львів’ян закликають підтримати петицію щодо фінансування психіатричної галузі в Україні за медичною субвенцією

Здоров'я 23 Лютого, 2020 276

На сайті елекронних питицій 19 лютого з’явилось нове звернення до президента Володимира Зеленского  “Про необхідність залишення фінансування психіатричної галузі в Україні за медичною субвенцією”.

Петиція з’явилась у зв’язку з тим, що вже навесні реформа вторинної та третинної ланки медичної допомоги (реформа запланована на квітень 2020 року) не передбачатиме коштів на лікування категорії пацієнтів психіатричної галузі.

“Пацієнти вимушені будуть піти з лікарень, які насамперед стали для них домівкою, на вулицю – в соціум, в життя до якого вони не пристосовані, а інтернатні установи для хронічно психічно хворих не здатні в один момент прийняти таку кількість пацієнтів. Та ще й до того більшість психічно хворих мають абсолютні протипокази до перебування в інтернатах”, – йдеться у тексті петиції.

Лікарі-психіатри пропонують Зеленському вирішити читуацію таким чином:

– припинити або відтермінувати переведення закладів з надання психіатричної допомоги на іншу модель фінансування ( від НСЗУ) та залишити фінансування за медичною субвенцією.
– розпочати широкий діалог між МОЗом України, НСЗУ та практичними лікарями – психіатрами, оскільки стандартні моделі лікування, які застосовуються в закладах терапевтичного профілю не підходять для лікування психічно хворих.
– у випадку неможливості припинити або призупинити реформу дати закладам тривалий пільговий період, з можливістю встановлення реальних тарифів на лікування, тому як закладений тариф 7614 грн є лише 20% від реального.

Станом на 23 лютого петицію підписали 1323 людини з 25 тис необдіних підписів.

Опублікував петицію Директор Комунального некомерційного підприємства Сумської обласної ради «Перша обласна спеціалізована лікарня м. Ромни»Володимир Кульбачний  за дорученням лікарів-психіатрів.

Коментарі

Позначки: , , , ,