ЄС виступила проти забудов у Збоїщах

Суспільство 06 Вересня, 2021 49

ЄС виступила проти забудов у Збоїщах

“Львів не для львів’ян, або забутий острівок місцевої пам’ятки історії”, – саме так схарактеризувала Збоїща депутатка “ЄС” у Львівській районній раді Людмила Гера.

Про це пише Четверта студія з посиланням на прес-службу партії ЄС.

Це один із найбільш проблемних мікрорайонів міста про який міська влада й справді забула, оскільки проблем, які мерія не вирішує роками, мешканці цього району називають чимало. Зокрема – це невідкладне впорядкування всієї інфраструктури, питання безпеки й впорядкування транспортного руху, невідкладне проведення капремонтів вулиць Розточчя, Нагірної, Загірної, Мурованої (з прокладанням асфальтного покриття на цих вулицях), забезпечення ефективної транспортної розв’язки у районі Галицького перехрестя та Мазепи, забезпечення соціальної інфраструктури та публічні простори мікрорайону для потреб його жителів та багато іншого.

“Але зараз мова йтиме про старий занедбаний цвинтар, знищений радянською владою наприкінці 1980-х років, що знаходиться у найстарішому мікрорайоні “Збоїща”, – зазначає Людмила Гера.

Між вулицями Мідною та Малехівською зберігся зелений трикутник колишнього цвинтаря з поодинокими надгробками, який заснований в межах колишнього підміського села Збоїща. У 1970-1980-х роках радянська влада цвинтар закрила для поховань, а 1987-му його зруйновано остаточно через побудову Північного житлового масиву, проте територію цвинтаря не забудували. У 1990-му члени Студентського братства Львівського державного медичного інституту впорядкували цвинтар на Збоїщах та встановили березовий хрест на місці поховання УССів. Також за сприяння братства відбулося перепоховання їх останків.

“На кладовищі збереглися залишки воріт і муру, а також три братських могили: воїнів УПА та дві Українських Січових Стрільців, остання має статус місцевої пам’ятки історії. На братській могилі польських військових стоїть хрест, надпис на якому сповіщає, що там покояться вояки Війська Польського, що загинули у боях за Львів у вересні 1939 року. На початку 2000-х років із залишків надмогильних плит знищеного цвинтаря була зроблена основа пам’ятного знаку про знищений цвинтар увінчаного високим металевим хрестом, а табличці викарбувано: «Перехожий! Скинь шапку та поклонись останкам Збоїщанського цвинтаря, знищеного більшовиками 1987 року», а також встановлена капличка з фігурою Матінки Божої, – розповідає Людмила Гера, – Побувала особисто на цьому занедбаному острівку мікрорайону “Збоїщ”. Побачила дуже сумну картину: забута всіма історична місцевість. Руйнуються залишки воріт та муру, купи побутового сміття, нескошена трава, занедбані могили… Виглядає цвинтар як прохідний двір. Скошену траву побачила лише біля могили воїнів УПА, які віддали життя за волю України в 1946-1950 рр. та місце біля Державного Прапора України. Почищеною була доріжка біля каплички”.

До слова, як йдеться у матеріалі Гал-інфо за 25 лютого цього року, на засіданні сесії Львівської міської ради прийняли ухвалу щодо створення сприятливих умов проживання мешканців мікрорайону «Збоїща» та розвитку його території. “Ухвала була включена додатково, її авторами є 5 керівників фракцій, фактично ухвала підтримана всіма фракціями. Враховуючи необхідність покращення якості життя та розширення можливостей для самореалізації мешканців мікрорайону „Збоїща“, необхідно створення соціальної інфраструктури цього району, з метою його гармонійного розвитку”, — зазначив Маркіян Лопачак, секретар ЛМР.

“Можливо гармонійний розвиток мікрорайону «Збоїща» необхідно розпочати зі збереження пам’яток історії а не із хаотичних та непродуманих забудов?”, – каже депутатка. Депутатське звернення про необхідність термінового втручання для впорядкування та збереження цієї пам’ятки місцевого значення Людмила Гера надіслала міському голові Львова та у відповідні структурні підрозділи, постійні комісії Львівської міської ради.

Коментарі

Позначки: ,