В Івано-Франківську отруїлись діти (ВІДЕО)

Суспільство 17 Червня, 2021 183

Ілюстрація: ДСНС

В Івано-Франківську вночі 16 червня внаслідок отруєння невідомою речовиною госпіталізували 8 дітей. Усі вони – студенти Івано-Франківського коледжу технологій та бізнесу. Зараз вони продовжують лікування в обласній дитячій клінічній лікарні.

Про це Суспільному Карпати повідомив директор медзакладу Тарас Мельник, пише Четверта студія.

Дітей, які жили в гуртожитку, евакуювали через різкий запах одоранту. Сталося це приблизно о 23:30.

Як розповіла очільниця управління охорони здоров’я Марія Бойко, дітей без свідомості знайшли в кімнатах, в яких були відчинені вікна. За її словами, зараз діти в задовільному стані. Трьох підлітків, які перебували в реанімації, перевели в неврологічне відділення.

“Вони отримують лікування. Вчора діти надійшли у важкому стані. На даний час їхній стан – середньої важкості. Інших п’ятеро дітей були в середньо-важкому і легкому стані”, – розповіла Марія Бойко.

Після евакуації студентів, розповідає директор коледжу Василь Бабінець, працівники навчального закладу викликали працівників служби газу.

“Газова служба провела обстеження всіх приміщень – кухні, коридорів, підвалів. Не виявлено ніякого витоку газу. Ми почекали трішки, і діти повернулися назад у гуртожиток. Це було приблизно о 01:30”, – каже Василь Бабінець.

За словами представника Державної служби з надзвичайних ситуацій Василя Мацалака, ймовірною причиною такого запаху та отруєння дітей став витік одоранту.

“Одорант або метилкаптан перевозять в металевих бочках. І при його розгерметизації міг статися викид небезпечних речовин, які є небезпечні для людини. Приблизно о 22:07 в районі переїзду Коновальця-Петлюри зафіксовали фуру з ознаками тарування про те, що цей автомобіль перевозить хімічно-небезпечні вантажі”, – розповідає Василь Мацалак.

Надзвичайник каже, що на сильний запах одоранту скаржилися і мешканці будинків номер 144 та 146 на вулиці Коновальця.

Через відчинене вікно на балконі запах газу відчула і мешканка будинку № 144 а Алла Свята.

“Я відчула якийсь запах. Потім принюхалася – здається, газом було чути. Це було недовго. Я зачинила балкон. Прийшла на кухню – не чую, прийшла в іншу кімнату – не чую. А саме там, де балкон – чути”, – розповідає Алла Свята.

Про те, що це був запах одоранту і діти могли отруїтися цією речовиною, говорить і виконувач обов’язків начальника обласного центру контролю та профілактики хвороб Микола Недоступ.

“В літній період хто пічку палить? Ви що? Треба в газовиків спитати, де на території міста Івано-Франківська вони проводять одорацію газу, а може не вони”, – каже Микола Недоступ.

Представник Богородчанського лінійно-виробничого управління магістральних газопроводів Віталій Головатий, яке займається одоризацією газу в мережах міста розповів, що вчора підприємство не перевозило одорант.

“Одорант сам по собі – це є хімічна сполука з роду спиртів, сірковмісна. І теж тут варіант є, що якби тут машина якась їхала і була розгерметизація з бочкою, то по дорозі було би чути”, – каже Віталій Головатий.

Яка причина такого запаху та отруєння дітей – з’ясовуватиме поліція. Наразі правоохоронці опитують студентів, які живуть в гуртожитку, та мешканців будинків на вулиці Коновальця, Петлюри та Сорохтея. Також вони обстежують підприємства та автозаправки, розташовані на цих вулицях.

“Поки що конкретики немає. Буде доручення слідчому, щодо повторного огляду місця події із залученням відповідних спеціалістів”, – каже заступник начальника Івано-Франківського районного управління поліції Леонід Гончарук.

Сьогодні на міській комісії ТЕБ і НС створили робочу групу, яка повинна до 23 червня обстежити мікрорайон і доповісти про причини отруєння дітей.

Коментарі

Позначки: ,