На Львівщині працюють над ліквідацією провалля біля Трускавця

Суспільство 03 Червня, 2020 288

Поблизу Стебника утворилося нове карстове провалля, фото Медіа Дрогобиччина

Станом на сьогодні розроблено проектну документацію щодо будівництва обходу аварійної ділянки автомобільної дороги Т 14 -02 Східниця – Пісочна. Окрім того, триває підготовка документації для оголошення тендеру з перенесення магістрального водогону Гірне – Дрогобич. Про це повідомив сьогодні під час сесії Львівської облради перший заступник голови Львівської ОДА Андрій Годик.

“З початку 2020 року спостерігається певний процес і прогрес вирішення ситуації з проваллям біля Стебника. За зверненням ОДА розпорядженням Кабінету Міністрів від 24 квітня 2020 року області виділили кошти у сумі 26, 7 млн грн для здійснення заходів з перенесення магістрального водогону Гірне –Дрогобич. Крім того, Львівська ОДА підготувала пакети документів та подала до профільних міністерств з метою виділення коштів та будівництва дорожнього обходу аварійної ділянки протяжністю 3, 84 км вартістю близько 250 млн гривень. З метою підготовки до початку вказаних  робіт  по аварійній ділянці дороги були виділені кошти у сумі 100 тис гривень і Служба автомобільних доріг розпочинає підготовчі процеси”, – наголосив Андрій Годик.

Окрім того, директор департаменту екології та природних ресурсів Львівської ОДА Руслан Гречаник зазначив, що ПрАТ «Львівобленерго» завершено роботи з виведення за межі карстових провалів повітряної ЛЕП напругою 35 кВ «Трускавець 91 – Трускавець 7» довжиною 4,5 км.

“Також західною ДП НЕК «Укренерго» розроблено проєкт «Реконструкція ПЛ-220 кВ Стрий – Борислав на ділянці обходу карстових явищ на території Львівської області» довжиною 18 км. ПрАТ «Львівобленерго» розроблено проєкт «Реконструкція ПЛ-110кВ Дрогобич-20-Стебник із винесенням за межі території гірничого відводу ПАТ «Стебницьке ГХП «Полімінерал», – наголосив Руслан Гречаник.

Окрім того, проведено руслорегулюючі та берегоукріплюючі роботи в руслі р. Вишниця з метою збільшення пропускної здатності русла та запобігання потрапляння вод у карстові порожнини на території родовищ ПАТ «Стебницьке ГХП «Полімінерал».

Під час сесії депутати повторно звернулись до Кабінету Міністрів України для створення урядової комісії щодо розслідування ситуації з проваллям біля Стебника.

Нагадаємо, що 15 березня, близько 11:00 години, утворилося нове карстове провалля поблизу Стебника, що у Дрогобицькому районі. Постраждалих немає.

Коментарі

Позначки: , , , ,