На Львівщині хочуть створити сучасний археологічний музей

Суспільство 19 Листопада, 2021 449

На Львівщині хочуть створити сучасний археологічний музей

У комунальному закладі Львівської обласної ради «Історико-краєзнавчий музей», у Винниках, розпочалася одинадцята міжнародна наукова конференція «СВІТ ЗБРОЇ: мисливські й воїнські звичаї та засоби в археологічному та етнологічному контексті».

Про це пише Четверта студія з посиланням на прес-службу Львівської облради.

Захід об’єднав українських та польських науковців та триватиме впродовж 18 й 19 листопада.

Щороку на конференціях зустрічаються зокрема представники Інституту археології Жешувського університету та кафедри археології та спеціальних галузей історичної науки Львівського національного університету імені Івана Франка.

Наукову спільноту від імені депутатів Львівської обласної ради привітали голова комісії з питань бюджету та соціально-економічного розвитку Володимир Квурт, а також голова депутатської комісії з питань культури, інформаційної політики та промоції Святослав Шеремета.

На Львівщині хочуть створити сучасний археологічний музей

На Львівщині хочуть створити сучасний археологічний музей

На Львівщині хочуть створити сучасний археологічний музей

«Насамперед варто відзначити самовіддану роботу колективу, який створив і розвиває сучасний музей. Фонди музею складають понад 80 тис. експонатів основного фонду і 35 тис. допоміжного. Тут багато археологічних експонатів, щорічно відбуваються експедиції, досліджуються нові місця зазначив Святослав Шеремета.- Ми, депутати обласної ради визначили для себе пріоритет у тому, щоб за 5 років роботи покращити музейну сферу нашого краю».

Депутати розповіли, що планують відкрити у Львові археологічний музей. Володимир Квурт наголосив, що праця археологів важка, але дуже корисна для нашого суспільства.

«Відкривати таємниці нашої землі для світу – це надзвичайно важливо. Українська земля має дуже давню історію, яку ми не вивчали. Тому тепер хочеться знати все більше. На Львівщині має постати сучасний музей археології, треба знайти спосіб і зробити все, щоб такий центр нашої історії й культури швидше створити», – повідомив Володимир Квурт.

У рамках конференції представлено експонати двох тематичних виставок: «Городище у Хотинці – західна брама Скіфії» та найновіші фондові надходження артефактів з археологічних пам’яток Західної України, які досліджували провідні археологічні інституції Львова впродовж останніх років. Кращі наукові статті учасників конференцій будуть надруковані у черговому тематичному випуску наукового видання «Наукові студії».

Коментарі

Позначки: , , ,