Звільнення глави “Нафтогазу” у Білому домі сприйняли як потужний ляпас, – Єлісєєв (ВІДЕО)

Політика 10 Червня, 2021 361

Костянтин Єлісєєв

Звільнення глави НАК “Нафтогаз України” Андрія Коболєва сприйняли у Білому домі як потужний ляпас. оскільки президент Володимир Зеленський фактично згорнув реформу корпоративного управління.

Про це в ефірі “Прямого” заявив дипломат, представник України при Європейському Союзі у 2010-2015 роках Костянтин Єлісєєв, пише Четверта студія.

“Поза увагою пройшов факт, з посиланням на джерела в Білому домі, що адміністрація Байдена розглядала можливість запрошення Зеленського до Білого дому до зустрічі Байден-Путін. Але вони відмовилися від цієї ідеї після того, як Зеленський, по суті, скасував реформу системи корпоративного управління, коли звільнили Коболєва. Тут ключова проблема – це згортання реформи корпоративного управління. І ця інформація надійшла до американців якраз в переддень візиту Блінкена в Україну. Вони думали, що тут буде важливо показати успішність реформ”, – сказав дипломат.

Він додав, що через звільнення Коболєва держсекретар США Блінкен не передав Зеленському запрошення до Білого дому.

“Блінкен тому й летів в Україну, щоб передати це запрошення. Але оскільки буквально в переддень візиту була скасована реформа, це було розцінено американцями як потужний ляпас. Звичайно, вони не могли це допустити. Візит не скасували, бо все було готове. Блінкен приїхав, послухав Зеленського, зустрівся і полетів. Але запрошення так і не було передано”, – зазначив Єлісєєв.

Нагадаємо, 28 квітня Кабінет Міністрів України ухвалив рішення про звільнення глави НАК “Нафтогаз” Андрія Коболєва з посади.

Пізніше цього ж дня Кабінет Міністрів України призначив Юрія Вітренка головою НАК “Нафтогазу”.

У ЗМІ повідомили, що Коболєва звільнили, щоб забрати з “Нафтогазу” 50 мільярдів на “Велике будівництво”

Коментарі

Позначки: