Комітет ВРУ підтримав скасування норми про 24-годинне перебування за кордоном

Політика 18 Травня, 2018 222

Вчора на комітеті податкової та митної політики прийнято рішення про підтримку мого законопроекту щодо відміни норми 24 год при перетині кордону із ЄС.

Про це у Фейсбуці повідомив нардеп Андрій Антонищак.

“Що це означає? Для ефективної боротьби з дрібним незаконним переміщенням товару, через митний кордон України, прийнято Закон котрий має певні обмеження. Громадянин може скористатись правом ввести товарів на суму до 500 євро один раз га 72 год. Добре. Проте, повинен перебувати за кордоном понад 24 год( абсурд) хто живе на Західній Україні  – це розуміє. Зважаючи на численні скарги, звернення ряду обласних рад, статистику надану митниками, колеги більшістю прийняли правильне рішення. Справа за парламентом”, – написав депутат.

Депутати пропонують Верховній Раді скасувати деякі обмеження при безмитному ввезенні товарів на територію України, пише НВ.

Відповідний законопроект №7484 за авторства депутата від БПП Андрія Антонищака зареєстрований в парламенті 11 січня.

Зокрема, пропонується скасувати норму про обов’язкове перебування за кордоном протягом мінімум 24 годин.

При цьому залишається норма про в’їзд в країну не частіше ніж раз на 72 години, оскільки, як зазначається, це є достатнім для боротьби з так званими човниками на так званим “сірим” імпортом.

На думку автора законопроекту, норма про 24-године перебування за межами України “опосередковано порушує право, закріплене статтею 33 Конституції Україн” (громадянин України не може бути позбавлений права в будь-який час повернутися в Україну – ред.) та “негативно впливає на свободи і інтереси громадян, які не мають відношення до незаконних операцій з імпортом”.

“Адже в багатьох випадках понад 24-годинне перебування за межами країни, особливо для мешканців західних областей України, є невиправданим”, – зазначає Антонищак.

Нагадаємо, що Верховна Рада прийняла зміни до Податкового кодексу, згідно з якими без сплати мита можна ввозити товари на суму до €500 (в аеропортах – до €1000) і вагою до 50 кг у разі, якщо громадянин в’їжджає в Україну не частіше одного разу на 72 години і був відсутній в країні більше 24 годин.

Згідно зі змінами, при більш частому в’їзді без податків можна ввезти товари на суму тільки до €50.

Для тих, хто був відсутній в Україні менше 24 годин і в’їжджає в країну частіше одного разу протягом 72 годин базою оподаткування вважається сумарна вартість ввезених товарів, що перевищує в еквіваленті €50, з урахуванням мита, що підлягає оплаті.

Також введені обмеження на безподаткові пересилання товарів фізичним особам у міжнародних поштових та експрес-відправленнях: тепер їх може бути максимум три протягом одного календарного місяця сумарною фактурною вартістю до €150, тоді як починаючи з четвертої посилки вони вже будуть обкладатися податком, митом і акцизом.

Передбачається, що обмеження набудуть чинності 1 січня 2019 року.

В Державній фіскальній службі (ДФС) наполягали на введенні 24-годинного обмеження, оскільки ця умова може вирішити проблему “човникової контрабанди”.

Коментарі

Позначки: , ,