Ми перемагаємо: Українцям можуть затримати виплати пенсій та зарплат

Економіка 27 Грудня, 2023 68

Внутрішньо переміщені особи можуть отримати 20 тисяч гривень, але не всі / Фото: pixabay.com

Брак зовнішньої підтримки підштовхне українську економіку до «виживання»

Україна може бути змушена відкласти виплату зарплат держслужбовцям і пенсій мільйонам громадян, якщо ЄС і США не нададуть обіцяну фінансову допомогу на початку наступного року. Про це заявила  віце-прем’єр – міністр економіки України Юлія Свириденкоінформує УНІАН.

За її словами, брак зовнішньої підтримки підштовхне українську економіку до режиму «виживання» після того, як вона продемонструвала відновлення у 2023 році.

«Підтримка партнерів є надзвичайно важливою. Вона потрібна нам терміново», – зазначила міністр.

Вона підкресли, що уряд надаватиме пріоритет оборонним потребам та обслуговуванню боргу, що означає «величезний ризик недофінансування певних соціальних секторів». Києву, можливо, доведеться затримати виплату заробітної плати 500 тис. державних службовців і 1,4 млн вчителів, а також виплати для 10 млн пенсіонерів, якщо іноземна допомога не надійде.

Наступного року український уряд очікує отримати від міжнародних партнерів 37 млрд доларів.

Проблеми з міжнародною допомогою

Запит адміністрації президента США Джо Байдена на фінансування для України залишається у глухому куті в Конгресі. За словами конгресмена від Демократичної партії Майка Квіглі, Конгрес повинен ухвалити новий пакет допомоги Україні вже у січні 2024 року.

На запропонований чотирирічний пакет підтримки ЄС у розмірі €50 млрд цього місяця наклала вето Угорщина. Лідери ЄС знову зустрінуться 1 лютого, щоб спробувати подолати опір Угорщини, але вони також розробляють альтернативні плани, щоб направити 20 млрд євро Києву в обхід Будапешту.

 

Коментарі

Позначки: , ,