Львівщина отримала бюджет на 2024 рік

Економіка 30 Грудня, 2023 76

Подробиці

Підписав бюджет Львівської області на 2024 рік. Основний акцент – підтримка воїнів, ветеранів та їхніх сімей.

Про це повідомив голова ЛОВА Максим Козицький, пише Четверта студія.

Упродовж останніх трьох тижнів керівники структурних підрозділів обласної військової адміністрації працювали з депутатськими комісіями Львівської обласної ради. Завдання – донести депутатському корпусу наше бачення щодо пріоритетів обласного бюджету на наступний рік, почути думку депутатів та, щонайважливіше, сформувати єдине бачення на прийдешній рік. 

Як підсумок депутатські комісії сформували потребу на виділення на обласні цільові програми додаткових близько 140 млн грн, що становить понад 8% від проєктного програмного ресурсу на наступний рік. Ці кошти депутати пропонували скерувати на охорону і збереження історико-культурної спадщини, утримання автомобільних доріг, програму національної пам’яті, програму культури та інше.

Врегулювати додаткові запити та визначити джерела їхнього фінансування планували на комісії з питань бюджету та соціально-економічного розвитку. Проте, засідання вказаної комісії не відбулось – через відсутність кворуму.

Бюджетний кодекс визначає строки затвердження місцевих бюджетів – до 25 грудня.

«Зважаючи на це, я, у чіткій відповідності до норм чинного законодавства, підписав бюджет Львівської області на наступний рік. 

У 2024 році обсяг обласного бюджету планується в розмірі 6,2 млрд грн. Це на 3,8 млрд грн або на 38% менше порівняно з очікуваним виконанням 2023 року. Негативна динаміка пов’язана з тим, що наступного року в обласному бюджеті вже не буде надходжень податку на доходи фізосіб з військових, а також субвенції з державного бюджету на ремонт доріг.

Під час формування показників обласного бюджету на 2024 рік врахували зміну макропоказників 2024 року. Зокрема: ріст мінімальної заробітної плати на 16%, єдиної тарифної сітки – 20,8%, енергоносіїв – 12,5%, індекс інфляції – 9,7%.

В обласному бюджеті на 2024 рік передбачили кошти на підтримку сил безпеки і оборони та заходи, пов’язані з протистоянням збройній агресії pocії. На реалізацію комплексної програми «Безпечна Львівщина» передбачили видатки в сумі 400 млн грн, на програму охорони здоров’я – 690 млн грн, на відшкодування відсотків за іпотекою для військових – 15 млн грн, ще 200 млн грн запланували на пріоритетні обласні медичні заклади, зокрема ті, які задіяні до лікування та реабілітації воїнів та ветеранів.

Чого немає в бюджеті?! А немає запланованих видатків на сувенірну продукцію, протокольні заходи, різноманітні конкурси», – повідомив Козицький.

 

Коментарі