Ремонти доріг у Львові: вулиця Замарстинівська (ФОТОРЕПОРТАЖ)

Спецпроекти Фарш Назар 15 Червня, 2018 438

Четверта студія” розпочинає новий цикл матеріалів про ремонти доріг та інфраструктури у місті Львові. “Злі язики” переконують, що ремонтні роботи у місті майже зупинились, особливо на внутрішньоквартальних та прибудинкових вулицях. Ми покажемо, чи це справді так.

Перший матеріал пропонуємо про ремонт вулиці Замарстинівської, старт якої начебто і почався, проте особливою активністю не відзначається. Ми свідомо не починали цей цикл із вулиці Личаківської, хоча дійдемо і до неї. Обіцяємо: буде цікаво.

І так: у мерії кажуть, що ремонт Замарстинівської – один із наймасштабніших ремонтних проектів. Тут обіцяють капітальний ремонт і кажуть, що вулиця є чи не найпроблемнішою у Львові. Ремонт стартував у березні, проте, попри тривалий план роботи тривалістю у 22 місяці, його призупинили відразу після його старту.

“Ми планували на вул. Замарстинівській робити котлован на глибині 6 м. Коли розрили, то побачили, що ситуація не відповідає тій, яка показана проектантами. Так виглядає, що нам треба буде котлован робити на глибині 9-12 м. Це суттєво може вплинути на сам процес виконання робіт. Ще два тижні треба для дослідження ґрунтів, щоб ми зрозуміли, бо там колись були торфи, там непрості ґрунти. Робимо якісно, щоб це було вже на наступні 50-100 років”, – коментував тоді вимушену затримку мер міста Андрій Садовий.

І ось, нарешті, у першій декаді червня, львів’яни дочекались відновлення ремонтних робіт. Щоправда, це співпало з сезоном сильних дощів, які поливають місто вже другий тиждень:

“Власне, минулого тижня туди привезли кілька екскаваторів, там кожен день є робітники, тобто ситуація пожвавилася однозначно. Не можу сказати, чи хтось там був сьогодні, коли весь день лив дощ, болото, але за останні дні там щось риють регулярно. Це все гарно залило водою зараз, але, зрештою, все місто залило”, – ділиться новинами щодо стадії ремонту мешканка однієї з прилеглих вулиць Валерія.

Станом на сьогодні головні роботи тривають зі сторони вул. Липинського, де активно працює техніка.

В управлінні транспорту міста наголошують на тому, що Замарстинівська – це стратегічна для міста вулиця з великим пасажиропотоком транспорту.

Протягом майже двох років ремонту тут запланована заміна усіх інженерних мереж, заміна трамвайної колії, перекладання бруківки.

Нагадаємо, реконструкція вул. Замарстинівської передбачена від вул. Гайдамацької до вул. Торф’яної. Кошторисна вартість об’єкта – 94 150,153 тис. грн. Передбачено видатків на 2018 рік – 30 000 тис. грн. Проект виготовлений у 2015 р інститутом ДПІ «Містопроект» на замовлення департаменту житлового господарства та інфраструктури і у 2017 р переданий для його реалізації ЛКП «Львівавтодор».

16 лютого 2018 року ЛКП «Львівавтодор» отримало дозвіл від Державної архітектурно-будівельної інспекції на проведення будівельних робіт на об’єкті. Роботи виконує ТзОВ «Онур Конструкціон Інтернешнл». Ціна договору – 84 476 020,00 грн. Тривалість будівництва згідно з проектом становить 22 місяці.

Проектом передбачено:

– реконструкція вулиці з трамвайними коліями – 0,899 км;

– перекладка каналізаційного колектора по вул. Замарстинівській в межах реконструкції вулиці, заміну ділянок колекторів з бокових вулиць, заміна усіх випусків з житлових будинків та випусків з дощових ринв, заміна усіх дощоприймачів та їх приєднань до вуличних колекторів з влаштуванням гідрозатворів, влаштування колодязів та камер на підключенні до каналізаційної мережі. Діаметр проектованих колекторів 200-2000 мм;

– заміна чавунного водопроводу діаметром 150-200 мм вздовж вул. Замарстинівської, заміна ділянок водопроводів з бокових вулиць, влаштування пожежних гідрантів та запірної арматури, влаштування колодязів на підключенні водопроводів з бокових вулиць;

– влаштування дренажу дорожнього полотна;

– влаштування зовнішнього освітлення;

– захист мереж електропостачання , систем зв’язку;

-заміна газопроводів середнього і низького тисків;

– влаштування контактної мережі трамваю.

 

Коментарі

Позначки: , ,