Новорічне шоу Олександра Божика

Розмови 26 Грудня, 2017 164

Новий Рік у Львівській Опері із знаним скрипалем-віртуозом обіцяє бути ще насиченішим та яскравішим.

Він зумів перетворити гру на скрипці на справжнє шоу. Підкорив своїм таланом та харизмою сотні меломанів по усьому світу. Учасник багатьох телевізійних шоу та проектів, зокрема, одного з найпопулярніших  у світі – «Британія має талант». Скрипаль-віртуоз, що працює в жанрі музичного кросоверу, композитор, рекордсмен «Книги рекордів України», суперфіналіст популярного телешоу «Україна має талант», «Джиммі Хендрікс серед скрипалів» Олександр Божик. Вже стало доброю традицією зустрічати Новий Рік у Львові саме у його товаристві. Щороку 2 січня у Львівській Опері.

Цього року я великий акцент ставлю на авторських творах та потужному звучанню рок-оркестру.

-Уже третій рік поспіль ти готуєш власне шоу «Новорічний вечір в Опері». Яким буде концерт цього разу?!

– Щороку я стараюся робити свої концерти цікавішими та динамічнішими за попередні. Не люблю повторюватися… Тому зі старого матеріалу беремо лише найкраще, а паралельно готуємо нові композиції, нові аранжування та нові шоу-номери. Цього року я великий акцент ставлю на авторських творах та потужному звучанню рок-оркестру. Переконаний, що їхнє звучання нікого не залишить байдужим. Це буде музична бомба!

-Ти любиш експерименти та несподіванки у своїх програмах. Такі, до прикладу, як «Номер із пультом», коли можна було почути композицію у різних стилях, темпах, та навіть кожного музиканта оркестру окремо. Чи будуть сюрпризи цього разу?

– Сюрпризи завжди є на моїх концертах, я їх обожнюю… Просто не буду розкривати усі карти. Скажу тільки, що коли уже вся програма була сформована, я раптом вирішив поєднати «Щедрика» та музику до серіалу «Ігри престолів». І вийшло унікально! Звичайно, що ця композиція також буде на концерті.

– Тепер про людей, що разом з тобою творитимуть новорічне диво на сцені…

– Цього року кількість музикантів буде суттєво більшою, бо нові аранжування потребують саме такого потужного звучання.
Я особисто підбираю для свого проекту найкращих музикантів, бо якісне звучання – це моя ціль. Велика складність є організувати спільні репетиції, бо кожен музикант задіяний в інших оркестрах та бендах. Але я свідомо йду на такий крок. Тому що знаю, що вони неймовірні!

– Тепер про твою композиторську сторону, авторські треки. Чи змінився підхід у написанні? Якого напрямку дотримуєшся, що створив нового?

– Я постійно у творчому пошуку, і цей рік став досить плідним для мене в написанні нових композицій. З’явився новий жанр, я ще його до кінця не можу охарактеризувати… Але усі мої нові композиції звучать в цьому новому жанрі. Уже зовсім скоро вийде перший сингл з сучасним звучанням, на нього планую навіть створити свою першу відеороботу.

– Концерти концертами, та впевнена меломани чекають на студійник. Коли потішиш дебютною платівкою?

– Цього року потішу, обіцяю. І не одним, а одразу двома! Оскільки працюю в різних жанрах, виконую і авторську музику, то я вирішив видати окремо диск із світовими хітами, і окремо з власною музикою.

Я постійно у творчому пошуку, і цей рік став досить «плодовитим» для мене в написанні нових композицій.

Завдяки моїй незвичній грі на скрипці мене назвали «Джиммі Хендріксом серед скрипалів»…

Цей рік знаковий для тебе тим, що взяв участь у шоу «Маю талант» у Польщі. Доволі несподівано було про це дізнатись. Поділися своїми успіхами та здобутками там.

– Я вже тривалий період концертую на польських фестивалях та організовую сольні концерти. Коли прийшла думка взяти участь у їхньому шоу, то я усвідомлював, що буде складно. Але ризикнув, і не пошкодував! Пройшовши усі попередні етапи, я з успіхом дійшов до півфіналу. Та далі певні чинники не пропустили мене далі. Зате тепер концертна географія польськими містами розширилася у десятки разів, а мене, –  завдяки моїй незвичній грі на скрипці, – назвали «Джиммі Хендріксом серед скрипалів».

– Чи були твої «номери-візитки» на шоу. Маю на увазі, коли ти граєш на трьох, чотирьох скрипках, обрізаєш струни, граєш у різних положеннях?

– Так, дещо показував зі свого музичного «арсеналу». Бо коли береш участь в шоу, то замало просто гарно грати на скрипці. Треба дивувати, шокувати, експериментувати… Вважаю, що мені це вдалося.

– Свята до нас наближаються, з ними – й активний період творчості для артиста. Новий Рік, Різдво… Як проводиш ці свята? Це творча діяльність чи родинні зустрічі?

– Увесь грудень уже традиційно насичений різноманітними виступами. Святкування, корпоративи… Завдяки своєму скрипковому шоу я цей період більше проводжу у дорозі, аніж удома. Після Нового Року планували з дружиною поїхати на відпочинок, але знову маємо багато концертів одразу після свят. Польща, Україна, США – усе розписано як ніколи, і про відпочинок можна забути. Хоча ні… Концертні мандрівки – це для мене також відпочинок! Так що посвяткували, і до роботи!

– Які Різдвяні традиції притаманні твоїй родині?

– Найголовніше для нашої родини – це гарно провести Різдвяний час, пробачити один одному усе погане, подзвонити тим, кого давно не чули. Це особливий час! Треба вміти ним насолоджуватися. Час єднання, любові, щирості та позитиву. Ага, – а ще це час смачної їжі! Обожнюю кутю! І коли ходимо з Колядою, то, в першу чергу, завжди частуюся саме кутею.

– Чи любиш колядувати, чи маєш улюблену колядку?!

– Звичайно, люблю колядувати. Досить часто навіть беру з собою скрипочку. Цього року ми з артистами навіть робимо свій вертеп, мені дісталася роль жида. Оце буде весела забава! А найулюбленіша моя колядка – «Бог Ся Рождає».

– Що хочеш побажати напередодні новорічно-різдвяних свят?!

– Бажаю усім веселих свят, смачної вечері, добра та любові у родинному колі. Проведіть цей час особливо, не залишайтеся на самоті! Колядуйте, святкуйте, подорожуйте, насолоджуйтесь цим неймовірно-казковим часом! І не бійтеся мріяти, усе буде добре…

Продовження розмови із Олександром Божиком тут

Коментарі

Позначки: , , , , , , ,