Зеленський врегулював роботу домашніх працівників

Новини 22 Травня, 2024 17

Трудовий договір укладається в письмовій формі у двох примірниках, що мають однакову юридичну силу і зберігаються у кожної із сторін

Президент підписав законопроєкт №5695, який має врегулювати роботу домашніх працівників.

Про це пише Четверта студія.

Закон пропонує визначити, що:

 • Домашній працівник – фізична особа, яка займається домашньою працею в рамках трудових відносин з роботодавцем.

 • Домашня праця – це робота, яка виконується на умовах трудового договору (контракту) з метою обслуговування домогосподарства.

 • Не вважається домашньою працею робота для домогосподарства, яка здійснюється людиною нерегулярно та не більше 40 годин на місяць.

 • З домашніми працівниками укладається трудовий договір, який є основним документом, що засвідчує виникнення, зміну та припинення трудових відносин та визначає права та обов’язки сторін, а також є підставою для допуску домашнього працівника до роботи після здійснення роботодавцем повідомлення центрального органу виконавчої влади, який реалізує державну політику з адміністрування єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування, про прийняття домашнього працівника на роботу в порядку, встановленому урядом.

 • Трудовий договір укладається в письмовій формі у двох примірниках, що мають однакову юридичну силу і зберігаються у кожної із сторін.

 • Не допускається прийняття на роботу домашніми працівниками осіб, молодше 16 років.

Коментарі

Позначки: