Зеленський не може відстороняти від роботи обраних людьми голів, – голова Ходорівської ОТГ

Новини 12 Січня, 2020 377

Олег Коцовський закликав депутатів ВРУ не підтримувати такий проект змін до Конституції

Верховна Рада не повинна приймати зміни до Конституції щодо децентралізації, подані президентом Володимиром Зеленським. Адже вони суперечать Хартії місцевого самоврядування і знищать автономію цього самоврядування. Про це заявив голова найбільшої на Львівщині Ходорівської об’єднаної територіальної громади Олег Коцовський, пише Офіс реформ у Львівському регіональному відділенні Асоціації міст України, пише Четверта студія.

«У змінах до Конституції, які президент вніс у парламент, є багато негативних моментів. Наприклад, призначений президентом префект може зупиняти рішення органів місцевого самоврядування, а президент наділив себе правом зняти голову органу місцевого самоврядування. Цього голову обирають люди, а президент хоче мати повноваження його знімати. Так бути не повинно, адже це суперечить Європейській хартії місцевого самоврядування. Якщо такі зміни Верховною Радою будуть прийняті, то це покладе край місцевому самоврядуванню. Я закликаю депутатів не підтримувати такий проєкт змін до Конституції», – зазначив Олег Коцовський.

Нагадаємо, Асоціація міст України закликала голову Верховної Ради Дмитра Разумкова, керівників комітетів, депутатських груп і фракцій не підтримувати президентський проєкт змін до Конституції щодо децентралізації. АМУ вважає, що у порівнянні із чинною Конституцією України проєкт передбачає звуження статусу органів місцевого самоврядування та містить ознаки централізації влади, надмірно розширює контрольні повноваження держави в особі префектів та Президента України.

Коментарі

Позначки: , ,