Закон про олігархів Зеленського оскаржать в Конституційному суді

Новини 26 Вересня, 2021 193
Дмитро Разумков. Фото: відкриті джерела.

Дмитро Разумков. Фото: відкриті джерела.

Процедура, за якою ухвалювали закон “про олігархів”, дає можливість опозиції заблокувати процес так званої “деолігархізації” через Конституційний суд.

Таку думку висловив Голова Верховної Ради Дмитро Разумков в ефірі одного з українських телеканалів, пише Четверта студія.

“Автори поправок, які не були підтримані, мали можливість виступити. Це конституційна можливість. І те, що було зроблено, дає сьогодні можливість опозиції звертатися до Конституційного Суду для того, щоб знову заблокувати цей процес. Мені здається, що це було зроблено навмисно вчора для того, щоб створити умови для подальшого блокування процесу деолігархізації. Навіщо – це інше питання”, – заявив спікер.

Він нагадав, що зазначений закон, який був розглянутий 23 вересня у другому читанні постатейно, коли на засіданні головував перший заступник Голови ВР Руслан Стефанчук, містить колізію поправок.

“Що зараз відбувається? Дійсно, це колізія, але рішення Верховною Радою прийнято. Якщо ми говоримо про те, що вчора відбувалося в Раді, це окрема дискусія, тому що така процедура, так звана процедура, застосовувалася вперше в стінах Верховної Ради України. Я не можу її назвати нормальним підходом до роботи Верховної Ради. Це не скорочена процедура, такої процедури немає. Це не 119-та стаття (регламенту ВР, – ред.), це комбінація двох статей – 119-ї та 45-ї. У 45-й – частини її суперечать одна одній. І це була вільна діяльність колег, які запустили цей процес”, – зазначив Разумков.

Спікер переконаний, що «це було направлено на те, щоб звести народних депутатів із правильного шляху, ввести їх в оману”.

“І підтвердженням моїх слів є те, що і ті, хто організовував цей процес, і ті, хто доповідав по ньому, не підтримали таку процедуру – ні пан Стефанчук за неї не проголосував, ні пан Веніславський. Тому що всі розуміють, що рано чи пізно треба відповідати. Я не впевнений, що це буде якось впливати на народних депутатів України, тому що є організація цього процесу – за це відповідає комітет, за це відповідає доповідач, за це відповідає головуючий”, – додав Разумков.

Голова ВР зауважив, що якби був присутній на засіданні, то підтримав би закон, оскільки була врахована його поправка, яка передає повноваження визначати особу олігархом до НАЗК.

“Коли ми йшли на вибори до людей ще у 2018 році, потім у 2019 році, ми обіцяли одне: коли ми потрапимо до стін Верховної Ради, ми будемо приймати закони без порушення закону. Ми вимагаємо це від людей, і в першу чергу ми повинні демонструвати таку позицію самі. Подобається нам, не подобається, тоді треба змінювати закони, але правила повинні бути для всіх”, – наголосив Разумков.

Нагадаємо, Верховна Рада на засіданні 23 вересня ухвалила у другому читанні та в цілому законопроєкт “Про запобігання загрозам національній безпеці, пов’язаним із надмірним впливом осіб, які мають значну економічну та політичну вагу в суспільному житті (олігархів)”.

Як відомо, раніше за основу було прийнято законопроєкт №5599 “Про запобігання загроз національній безпеці, пов’язаних з надмірним впливом осіб, які мають значну економічну або політичну вагу в суспільному житті (олігархів)”, за який проголосували 275 народних депутатів на позачерговому засіданні 1 липня.

2 вересня Уповноважена Верховної Ради з прав людини Людмила Денісова звернулася до Дмитра Разумкова з офіційним листом, де зазначила невідповідності до Конституції України законопроєкту № 5599 і запропонувала направити його до Європейської комісії “За демократію через право”.

До слова, народні депутати з фракції “Європейська Солідарність” та інших парламентських політичних сил подали до Ради альтернативний законопроєкт про олігархів.

На думку спікера Верховної Ради Дмитро Разумкова, у президентському законопроєкті про олігархів існує конфлікт інтересів, оскільки, гіпотетично, олігархи можуть бути в складі РНБО, яке й визначатиме людину олігархом.

Коментарі

Позначки: ,