Закон про мову не обмежує прав національних меншин та іноземців, – Княжицький

Новини 20 Січня, 2021 370

Синютка і Княжицький передають захисні костюми від фонду Петра Порошенка медзакладам Львова, фото 4studio

Закон про українську мов жодним чином не обмежує права представників національних меншин чи носіїв іноземної мови. 

Про це в ефірі “Прямого” заявив народний депутат фракції “Європейська Солідарність” Микола Княжицький, пише 4studio

“Очевидно, стаття, яка вступила в силу зараз, вона жодним чином не обмежує жодних прав національних меншин, жодних прав взагалі носіїв будь-яких інших мов”, – підкреслив нардеп.

Він наголосив, що нічого не забороняє перейти на іншу мову обслуговування за спільної згоди.

“Тому що, якщо ви зайдете в магазин і з вами привітаються українською мовою, а продавець повинен це зробити, або сказати перших декілька фраз українською, і ви висловите бажання спілкуватися іншою, а продавець буде володіти цією іншою мовою, то ви, звичайно, можете спокійно говорити іншою мовою: англійською, польською, угорською, будь-якою іншою, якою володієте ви і продавець”,- додав Княжицький.

“Тому, очевидно, всі ці претензії до закону, зокрема до цієї статті, стосуються лише претензій до українців і за їхнє право існувати, і говорити своєю мовою, а не за приниження когось, тому що жодного приниження немає”, – зауважив народний обранець.

“Навпаки, українців принижували століттями, забороняючи говорити своєю мовою і проводячи політику русифікації, деукраїнізації, і, в принципі, принижуючи в будь-який спосіб цю націю, яка, на жаль, була частиною великої російської колонії”, – додав представник “Європейської Солідарності.”

Коментарі

Позначки: ,