Закон про 120 млн євро кредиту для потреб вищої освіти підписано

Новини 02 Грудня, 2017 151

Кошти Європейського інвестиційного банку (ЄІБ) підуть на здійснення заходів з підвищення енергоефективності будівель університетів та інших інвестицій, пов’язаних з освітнім процесом

Президент Петро Порошенко підписав Закон України “Про ратифікацію Фінансової угоди (Проект “Вища освіта України”) між Україною та Європейським інвестиційним банком», схвалений Верховною Радою України 8 листопада 2017 року.

Про це повідомляє інтернет-представництво Президента України.

Фінансова угода підписана 19 грудня 2016 року згідно із розпорядженням Президента України від 18 грудня 2016 року № 297/2016-рп. Вона має на меті залучення під державні гарантії до 120 млн євро кредитних коштів Європейського інвестиційного банку (ЄІБ), що будуть спрямовані на здійснення заходів з підвищення енергоефективності будівель університетів та інших інвестицій, пов’язаних з освітнім процесом.

Проект “Вища освіта України” впроваджуватиметься на умовах співфінансування та із залученням коштів з інших джерел. Так, додатково до виділених ЄІБ коштів 10 млн євро буде надано з фонду Східноєвропейського партнерства у сфері енергоефективності та екології. Також радою директорів Північної екологічної фінансової корпорації (NEFCO) прийнято рішення про виділення позики у розмірі 30 млн євро, що спрямовуватимуться на реалізацію згаданого проекту.

Проект передбачає два етапи реалізації, а також складається з основного компоненту з енергоефективності та компоненту, що має на меті в цілому покращити умови викладання.

Перший етап охоплює інвестиції у енергоефективність, що належать до компонента з енергоефективності в семи університетах України: Національний технічний університет “Харківський політехнічний інститут”; Національний педагогічний університет імені М. П. Драгоманова (м. Київ); Національний університет “Львівська політехніка”; Полтавський національний технічний університет імені Юрія Кондратюка; Чернігівський національний технологічний університет; Сумський державний університет; Вінницький національний технічний університет.

На другому етапі заплановані інвестиції у реалізацію обох згаданих вище компонентів проекту.

Коментарі

Позначки: , , ,