З бюджету Львівщини хочуть забрати майже 500 млн грн на освіту, медицину та культуру

Новини 20 Грудня, 2021 155

Львівська облрада розпочала сесійне засідання з хвилини мовчання

Бюджетна авантюра у Львівській облраді

Вже завтра у Львівській обласній раді розглядатимуть бюджет Львівщини на наступний рік.

Про це у Фейсбуці повідомляє партія “Самопоміч”, пише Четверта студія.

Минулого тижня над його проєктом працювали на постійних комісіях, презентували депутатським фракціям. Далекий від досконалості, але цей бюджет мав право на життя. Проте в останній момент цифри змінились – керівництво бюджетної комісії внесло зміни.

«Коаліція» обласної ради вирішила скоротити видатки на гуманітарну сферу на 25%. Таким чином сфера освіти не дорахується 267 млн грн, охорони здоров’я – 78 млн, культури – 96 млн, спорту – 26 млн.

Відтак, депутатам пропонують передбачити кошти на утримання обласних закладів лише на 9 місяців. А далі? Гроші на ще 3 місяці пропонують взяти з перевиконання податкових надходжень та оптимізації роботи обласних установ, після проведення чергового аудиту.

По-іншому, ніж відвертою авантюрою, це назвати важко. Такі рішення є прямим порушенням бюджетного законодавства та знецінюють основну функцію Львівської обласної ради – належне утримання обласних освітніх та медичних закладів, установ культури, спорту та ін.

На що ці кошти хочуть витратити? Депутатська більшість обласної ради планує майже 500 млн грн скерувати на так звані розвиткові програми, на розподіл яких мають безпосередній і прямий вплив самі депутати. Тобто гроші, які передбачені на зарплату педагогів, медиків та тренерів, на комунальні послуги та харчування, ставлять під ризик, щоб задовільнити бажання певних фракцій та виконати їх політичні «обіцянки».

Фракція Об’єднання «Самопоміч» категорично проти таких нововведень до бюджету області та не може підтримувати цього. Такими рішеннями обласна влада ставить тисячі працівників наших установ під ризик невиплат та затримок заробітної плати.

“Бюджет Львівщини повинен бути максимально збалансований, а працівники бюджетної сфери повинні отримувати достойні заробітні плати та мати належні умови праці!”, – йдеться у повідомленні.

Коментарі

Позначки: ,