“Європейська Солідарність” вимагатиме від уряду допомогти постраждалим від повені людям, – Княжицький

Новини 29 Червня, 2020 251

Фото: ФБ/Микола Княжицький

Уряд каже, що виділив фінансування, однак у багатьох населених пунктах роботи з відновлення навіть не починалися, – депутат

Народний депутат України від “Європейської солідарності” Микола Княжицький закликає уряд невідкладно проводити роботи з відновлення інфраструктури у постраждалих від повені областях, оскільки, за його словами, “уряд каже,що виділив фінансування”, однак “на вчора такі роботи серйозно ще не велися”.

Як пише “Четверта студія”, про це написав на своїй сторінці у ФБ народний депутат від “Європейської солідарності” Микола Княжицький, після поїздки  на Івано-Франківщину, яка постраждала від  підтоплення.

“У День Конституції з Петром Порошенком були на Івано-Франківщині. Чому плаче ця жінка? Її родина ледве вижила, коли вода забирала її будинок. Люди у Білих Ославах і Чорному Потоці кажуть, що такої повені не пам’ятають і що 2008 році повінь була значно меншою. На Верховинщині, де теж є постраждалі люди навпаки кажуть, що збитків під час минулої повені було більше. Чому? У гірських районах почали робити берегоукріплення. І там, де зробили- біда була меншою. Але і у високих горах і у передгір’ї пошкоджено деякі мости. Хати у людей нищили як вода, так і зсуви, яких всюди було багато. Заліснені гори і полонини ніби надламувалися і частина з грунтом і камінням сповзали на хати”, – пише депутат.

Він зазначає, що  у такому випадку має зробити держава: “терміново відновити хоча б тимчасово , силами МЧС сполучення з відрізаними населеними пунктами. На вчора такі роботи серйозно ще не велися. І адресно допомогти постраждалим. Держава це в стані зробити , треба лише виділити кошти з резервного фонду. І ще були у нас кошти на боротьбу з covid 19. Їх забрали з освіти, культури і інших важливих напрямків. А потім перерозподілили ніби то на будівництво доріг . Дороги в Україні – справа потрібна, популістська і корупційна. От з цих коштів і можна було б принаймі терміново відновити мости і дороги , через які люди опинилися відрізаними від світу”.

Княжицький пише, що “уряд каже, що виділив фінансування” і констатує, що “гроші виділили: Івано-Франківській області — 480 млн грн;Чернівецькій — 30 млн грн;Закарпатській — 30 млн грн;Львівській — 10 млн грн. На роботи в цих областях для Держводагентства передбачили 92 млн грн, Держлісагентства — 30 млн грн.

Окрім цього міністр внутрішніх справ Арсен Аваков запропонував виділити 82 млн грн для МВС: 41 млн грн для Державної служби з надзвичайних ситуацій, 22 млн — для Нацгвардії, 19 млн — для Нацполіції. За ці гроші роботи проводитимуть у 5 областях: Львівській, Івано-Франківській, Чернівецькій, Тернопільській та Закарпатській.

Отже, на Івано- Франківщину. виділено 480 млн. гривнь. На що вистачить цих коштів? Збитки лише однієї маленької Білоберізької громади на Верховинщині ( за словами заступника голови облради Сергія Басараба ) склали 120 млн гривень. А постраждалих громад десятки”.

Як відмітив Княжицький, усього внаслідок негоди у Івано-Франківській області 110 км автодоріг зруйновано, 427,5 кілометрів автодоріг пошкоджено, 90 мостів зруйновано, 130 мостів пошкоджено, 285 осіб відселено, 1850 метрів берегоукріплень зруйновано.

“Скільки коштує кілометр дороги ? Колись Володимир Омелян, будучи міністром стверджував, що 10 мільйонів гривень. У розмові з далекобійниками Зеленський стверджував, що 1 мільйон доларів, або 27 мільйонів гривень. Отже, за виділені державою кошти можна збудувати від 48 за версією Омеляна до 17 за версією Зеленського кілометра доріг. А зруйновано 110! А мости? А берегоукріплення? А постраждалі люди, які залишилися без житла? Отже не дивно, що у багатьох населених пунктах роботи з відновлення навіть не починалися!”.- зазначається у дописі.

“Ми, як “Європейська Солідарність”, будемо вимагати від уряду більшості допомогти людям”,- наголосив депутат.

Коментарі

Позначки: , , , ,