“ЄС” вимагає порушити кримінальні провадження проти двох депутатів “Слуги Народу” за виправдання агресії РФ

Новини 16 листопадаа, 2019 121
"ЄС" вимагає порушити кримінальні провадження проти двох депутатів "Слуги Народу" за виправдання агресії РФ

Партія “Європейська Солідарність” вимагає порушити кримінальні провадження у зв’язку з висловлюваннями двох депутатів від “Слуги народу” Євгена Шевченка і Максима Ткаченка, які, як вважають в “ЄС”, виправдовують російську агресію.

Про це йдеться у депутатському запиті до керівництва СБУ та ДБР, підписаному членами фракції “Європейська Солідарність”, пише “Четветра студія” посилаючись на телеканал “Прямий”.

“Участь депутата монобільшості Шевченка в російському пропагандистському телешоу, під час якого він покладав провину за продовження війни на Донбасі на “українських націоналістів”, а не на країну-агресора, має всі ознаки державної зради і завдає шкоди національній безпеці України.

Інший представник “Слуги народу” Максим Ткаченко фактично закликав визнати бойовиків, заявивши про можливість співпраці з представниками окупаційного режиму на Донбасі після деокупації української землі.

Особливу суспільну небезпеку несуть такі антидержавні діяння, які чиняться представниками публічної влади, до числа яких, зокрема, належать народні депутати України”, – йдеться у депутатському запиті фракції “Європейська Солідарність”.

У політичній силі підкреслили, що заяви обох депутатів монобільшості грубо порушують вимоги Конституції України та дискредитують українських захисників і Україну загалом, що становить шкоду національним інтересам. Відтак, посягання на територіальну цілісність, суверенітет, шкода національним інтересам та виправдовування російської окупації мають отримати належну правову оцінку і реакцію вітчизняних спецслужб.
“Посягання на територіальну цілісність і недоторканність України, а так само державна зрада, як випливає зі змісту, є особливо тяжкими злочинами, що передбачають підвищену кримінальну відповідальність. Водночас, публічні заклики дискредитують дії Збройних Сил України, центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну політику у відсічі і стримуванні збройної агресії Російської Федерації.

Враховуючи суспільну небезпечність зазначених дій, проcимо надати правову оцінку вищезгаданим публічним діям народних депутатів України Максима Ткаченка та Євгена Шевченка; порушити кримінальні провадження та вжити заходів з метою забезпечення невідворотності покарання за відповідні злочинні діяння”, – вимагають депутати “Європейської Солідарності” у спільному запиті до керівників спецслужб.

Коментарі

Позначки: ,