Вже цієї доби всі виборчі комісії будуть повністю укомплектовані, – Медведєв

Новини 15 Квітня, 2019 40
Вибори на Львівщині. Фото 4studio

Вибори на Львівщині. Фото 4studio

Проблем з формуванням дільничних виборчих комісій нема, вже на ранок 16 квітня вони будуть повністю укомплектовані.

Про це розповів речник виборчого штабу Петра Порошенка Олег Медведєв, пише Прямий.

“Термін формування дільничних виборчих комісій закінчується дійсно сьогодні о 24-й годині. І, за моєю інформацією, станом на 24-у годину буде повний комплект членів комісій. Проблем немає і з формуванням окружних виборчих комісій. Їх 199 по кількості округів. Вони всі укомплектовані. Наскільки мені відомо, реально проблеми станом на сьогодні на середину дня полягали в тому, що в 33-х окружних виборчих комісій дійсно не вистачало членів ДВК при формуванні складу комісій. Що зробили ми? Ми в другий тур запропонували близько 100 тисяч членів комісій та спостерігачів, різних рівнів членів комісій. Здається 70 тисяч членів комісій були запропоновані від імені нашого кандидата”, – розповів Медведєв.

Разом з тим він додав, що були певні складнощі з формуванням ДВК.

“Тому що комісії формуються на волонтерських засадах. Тому що формувати їх доволі складно. Відбувається тренінг людей, які мають як волонтери працювати в дільничних виборчих комісіях. Дзвонить якийсь анонім, приїжджає поліція і кажуть: тут у вас працює “сітка”. Людям це набридло. Люди не хочуть ходити. На це дуже складно знаходити волонтерів, коли той, хто хоче працювати волонтером чи бути членом комісії, чи спостерігачем тут же наривається на голослівні звинувачення в тому, що вони там нібито збираються підкупати виборців, і є членами якоїсь сітки, мережі чи масонської ложі, чи якоїсь релігійної секти”, – розповів він.

Тим не менше, за словами Медведєва, на сьогодні проблема з формуванням виборчих комісій була актуальна тільки для 33-х окружних виборчих комісій зі 199.

“Але звичайно, що за цим не стоїть ніяке прагнення зірвати вибори. Навіть якби воно, не дай боже, і було, воно б не могло би бути реалізовано. Тому що відповідальність за формування ДВК законодавство безпосередньо покладає на окружні виборчі комісії. І вони цим зараз займаються, щоб доукомплектувати ДВК… Але ще раз наголошую, що проблеми немає, тому що я маю стовідсоткову інформацію, що вакансії будуть заповнені сьогодні протягом доби, і станом на ранок завтра побачите, що всі ДВК є повністю укомплектовані і готуються до проведення повторного голосування 21 квітня”, – наголосив Медведєв.

Коментарі

Позначки: , ,