Вимоги Заходу прискорити контрнаступ відбуваються на тлі кулуарних переговорів, – Цимбалюк

Новини 25 Липня, 2023 80

Західні партнери висувають Збройним силам України, часом досить цинічні вимоги щодо контрнаступної операції, при цьому самі продовжують закулісні переговори з Росією.

Про це у коментарі заявив народний депутат від фракції “Батьківщина” Михайло Цимбалюк, пише сайт Правовий контроль.

За його словами, відсутність явного успіху в контрнаступі ЗСУ пояснюється завищеними очікуваннями суспільства, високою публічністю у військових процесах, а також посиленням оборони армії РФ.

«Ми бачимо, наскільки серйозною стала їхня оборона, укріплені ділянки, кілька рубежів оборони, вони глибше закопалися в землю, забетонувалися та замінували, навіть там, де ми цього не очікували», – пояснив він.

Водночас, зазначив нардеп, наявність сильного супротивника в особі армії РФ певною мірою позначається на морально-психологічному кліматі українських військових.

«Ображають експерти, які кажуть, що там (у ЗСУ – прим. ред.) воюють одні чмобики, що вони без сил, без коштів, що вони в паніці, що мають низький морально-психологічний клімат. Почасти це так, але ми маємо усвідомлювати, що ми воюємо із серйозним противником, – наголосив він. – Тобто ми зіткнулися з дуже серйозно підготовленими силами, які не так легко викоренити з нашої території».

Народний депутат також зазначив, що відсутність достатньої кількості зброї з боку Заходу також впливає на контрнаступ ЗСУ. Проте, наголосив Цимбалюк, Україні треба зрозуміти, що війна в Україні послабила Північноатлантичний альянс.

«Альянс усвідомив те, що має недоліки, і зараз вони будуть посилювати свою оборону», – зазначив він.

При цьому співрозмовник вважає цинічними їхні вимоги прискорити контрнаступ.

«Цинічна сама війна. Але коли міжнародні партнери, а я не перестаю повторювати, що ми вдячні за їхню підтримку, вони витрачають на війну в Україні гроші і боєприпаси та амуніцію, але українці витрачають людське життя. Найбільший ресурс. І через це партнери мають з цим зважати. Єдине: більшість наших партнерів або переважна більшість останніх років 50 воювали тільки на картах і комп’ютерних тренажерах. А українці сьогодні воюють у реальному бою і у нас проходить випробування боєприпасів, у тому числі наших партнерів. Тут не завжди я поділяю їхню позицію, коли вони критикують», – додав він.

І все це, звернув увагу парламентар, відбувається на тлі кулуарних переговорів між Заходом та Росією.

Мені здається, що вони не зупиняли такі переговори. Вони завжди велися. Це не на офіційному рівні, але ми знаємо, як вони можуть впливати через недержавні громадські установи, які фінансуються владою наших партнерів. Тож спроби такі є. Ми бачимо, що переговори ведуться неурядовими та релігійними організаціями. Але якщо вони перейдуть на рівень міждержавних переговорів, то це, звичайно, буде дуже аморальним щодо української держави», – сказав він.

Іншими словами, пояснив Цимбалюк, у західних партнерів України настає певна втома від України, що, по суті, є природним.

«Я не думаю, що наші партнери наважаться вести серйозну гру за спиною України. Але я і не виключаю, що спонукання сідатиме за стіл переговорів», – підсумував він.

Коментарі

Позначки: ,