Викладачі і студенти Львівської академії мистецтв не отримують зарплат і стипендій

Новини 16 Лютого, 2020 188

Фото: ФБ/Олег Синютка

Безчинство в галузі культури сьогоднішньої влади – це намагання помститися інтелектуальній еліті за послідовну підтримку курсу України до ЄС та НАТО

Професорсько-викладацький колектив та працівники академії не отримали заробітної плати. Це ж стосується виплати стипендій для студентів.

Як пише «Четверта студія», про це повідомив на своїй сторінці у ФБ народний депутат України Олег Синютка.

Як зазначає Олег Синютка, «крім Львівської національної академії мистецтв, у такій ситуації опинились ще три мистецькі вузи».

«Чи свідомо вбивають Львівська національна академія мистецтв?

На календарі 15 лютого, а професорсько-викладацький колектив та працівники академії не отримали заробітної плати. Це ж стосується виплати стипендій для студентів.

Причина в тому, що в грудні 2019 року при підготовці Державного бюджету України прийнято рішення між міністерствами змінити підпорядкування академії від Міністерства освіти до Міністерства культури, молоді і спорту.

Парадокс – вирішили, але не зробили….

Досі немає рішення Уряду на таку зміну підпорядкування. Мінкульт не може виплатити зарплати працівникам академії, а у Міністерстві освіти вже не закладено грошей на ці зарплати. А отже – близько 500 викладачів і працівників, 600 студентів лише Львівської національної академії мистецтв не отримують передбаченої законом заробітної плати і стипендії…

Окрім Львівської національної академії мистецтв, у такій ситуації опинились ще три мистецькі вузи:

Київський Державний інститут декоративно-прикладного мистецтва і дизайну імені Михайла Бойчука;

Харківська державна академія дизайну і мистецтв;

Закарпатська академія мистецтв.

З початку грудня 2019 року і до сьогодні у колективах академій немає жодної інформації про те, коли буде засідання Уряду для прийняття постанови КМУ з цього питання.

Безчинство в галузі культури сьогоднішньої влади – це намагання помститися інтелектуальній еліті за послідовну підтримку курсу України до ЄС та НАТО і боротьба примітивізму проти інтелекту.

З вимогою негайного відновлення фінансування мистецьких установ готуємо з Mykola Kniazhytsky спільний депутатський запит до прем‘єр-міністра України!»,- зазначається у дописі народного депутата.

Коментарі

Позначки: , , , , ,