Врятувати рядового Садового

Новини 08 Вересня, 2022 220

Фото ілюстративне. Джерело: Варіанти

Тільки не смійтесь! Виконавчий комітет Львівської міської ради офіційно затвердив механізми заохочення викривачів, які повідомлятимуть про можливі випадки корупції. Фактично, у Садового заохочують до співпраці “шептунів”. Прийняття такого рішення настільки кумедне, що депутати міськради навіть не хочуть його коментувати. Опитані «Ратушею» депутати міськради лише сміються з такого рішення, а деякі навіть чесно зізнаються, що не чули про нього.

Днями на своєму засідання виконком ЛМР затвердив механізми заохочення викривачів, які повідомлятимуть про можливі випадки корупції.

Положення щодо впровадження у Львівській міській раді, її виконавчих органах, комунальних підприємствах, установах та організаціях механізмів заохочення викривачів та формування культури повідомлення про можливі факти корупційних або пов’язаних з корупцією правопорушень, інших порушень Закону України «Про запобігання корупції» ухвалили на засіданні виконавчого комітету в п’ятницю, 2 вересня.

“Заохочення та формування культури повідомлення має призвести до формування поваги до викривачів як сталої норми та частини корпоративної культури Львівської міської ради”, – переконані у відомстві.

У міськраді уже розробили пам’ятку, де зазначені канали, до яких можуть звернутися викривачі, щоб повідомити про можливі факти корупційних або пов’язаних із корупцією правопорушень.

У разі можливого виявлення корупційного правопорушення викривачі можуть звернутися на спеціальну телефонну лінію, пошту, заповнити форму на сайті міськради у розділі “Політика доброчесності“ або подати усне повідомлення особисто у сектор з питань доброчесності та запобігання корупції департаменту “Адміністрація міського голови“.

Контроль за організаційне забезпечення функціонування механізму, заохочення та формування культури повідомлення здійснюватиме сектор з питань доброчесності та запобігання корупції департаменту “Адміністрація міського голови“.

Там зазначають: матеріальне стимулювання викривачів (у межах фонду оплати праці та чинного законодавства) можливе, але за дотримання певних умов.

«– Здай свого шефа на хабарництві, та отримай його посаду!!!

– Нашепчи на колегу й поїдь замість нього на Мальдіви!!!

– Виклади документи в соцмережі та отримай бонус на рахунок!!!

Серед працівників ЛМР та її структурних підрозділів запроваджують механізми заохочення викривачів, які повідомлятимуть про можливі випадки корупції.

Шептунам обіцяють матеріальну компенсацію, допомогу психологів та …. “звільнення від юридичної відповідальності у визначених законом випадках”.

Майстром над шептунами відповідно до рішення призначено завідувача сектору з питань доброчесності та запобігання корупції департаменту “Адміністрація міського голови“», – жартує у мережі журналіст Андрій Маринюк.

Користувач Іван Жубіль зазначає: «Будьмо відвертими, корупція у міській раді Львова жахітлива! Вона має характер “доброзичливості”. Тобі солодко усміхаються, наче бажають допомогти, але ніхто навіть пальцем не поворухне без лапувки. Папірець не передадуть своєму колєзі, який сидить поруч, а не те щоб перенести в сусідній кабінет. І це тягнеться ще з радянських часів! Десятиліттями нічого не міняється! Хто б не обіймав посаду міського голови! Пригадую, як родичка одного з міських голів розповідала йому про те, що витворяють його підлеглі. Той відверто їй сказав, що не може нічого з тим зробити. Правда, відреагував! Збільшив тяганину! От і вся боротьба! Тому підтримую таку ініціативу. Казали, що корупція через маленькі зарплати! Ага! Тепер зарплати там вищі, ніж у промисловості. Та навіть у бізнесі! І що?!», – написав пан Іван.

Насправді таке рішення не несе за собою нічого. Від слова зовсім. Якщо говорити приземлено, то “звільнення від юридичної відповідальності у визначених законом випадках” у міськраді не можуть гарантувати в принципі. Це не їхні повноваження і вони не є творцями закону. Але й то це тільки риторично, бо так можна думати лише в тому разі, якщо таке рішення справді буде втілене в життя. А цього не буде.

Звісно, затримають ще не одного хабарника серед чиновників, і саме тоді мер вийде і скаже – бачите, прийняте рішення виконкомом працює! Усі посміються, вдадуть, що йому повірили, й на цьому історія закінчиться.

А насправді про корупцію у стінах будинку на площі Ринок, 1 треба говорити багато. Вона там є. Навіть зараз ходять легенди і про корупцію серед депутатського корпусу однієї фракції, яка бере гроші за ухвали! Так, це вам привіт, якщо ви зараз читаєте цей текст. Проте мова не про це зараз, а про Садового.

Ми всі пам’ятаємо, скільки за роки правління Львовом Садового його найближчих людей затримували на хабарях. «Ратуша» про це писала неодноразово. І що? Хтось отримав реальні терміни? Та ні, тільки прокурори отримали квартири. Вловлюєте логіку?

Проте ми не зупинимось і нагадаємо останній факт уже під час війни, коли 47-річна працівниця Сихівського відділу соцзахисту у змові з медиками виготовляла фейкові довідки для призначення групи інвалідності.

Як повідомили в СБУ Львівщини, у мерії Львова викрили зловмисників, які «допомагали» військовозобов’язаним виїхати з України за підробленими документами, де підставою є «непридатність до військової служби».

47-річна працівниця Сихівського відділу соцзахисту була організатором схеми, а її спільниками були працівники медичних установ.

За $1300 чиновниця гарантувала виготовлення «довідок», які входять до акту огляду Медико-соціальної експертної комісії про встановлення групи інвалідності. Такі «документи» є підставою для чоловіків призовного віку на виїзд за кордон в умовах воєнного стану.

Чиновницю затримали відповідно до ст. 208 КПК України після передачі підробок клієнту. Їй уже повідомили про підозру за ч. 3 ст. 332 (незаконне переправлення осіб через державний кордон України) Кримінального кодексу України.

   Під час обшуків правоохоронці виявили:

   – документацію, яка підтверджує організацію вказаної злочинної схеми;

   – два автомобілі преміум класу вартістю понад $75 тисяч США;

   – понад 8 млн грн у гривневому еквіваленті.

Наразі встановлено осіб, які встигли скористатися протиправними послугами. Щодо них буде окремо прийнято рішення відповідними правоохоронними органами.Триває досудове розслідування для притягнення до відповідальності всіх учасників протиправної схеми.

Викриття схеми здійснювали оперативники СБУ Львівщини спільно зі слідчими поліції за процесуального керівництва Львівської обласної прокуратури.

Скажете, ну а до чого тут Садовий? Та ні, мер святий, звісно. Але риба гниє з голови!

Тоді нагадаємо ще про затримання директора комунального підприємства «Збиранка» (Грибовицьке сміттєзвалище).

Віталій Пугач очолив ЛКП “Збиранка” в березні 2017 року, після того, як попереднє керівництво опинилося під слідством після трагедії на Грибовицькому сміттєзвалищі.

Посадовець одержав частину неправомірної вигоди в сумі 400 тисяч гривень від підрядника, який виграв тендер на проведення рекультивації Грибовицького сміттєзвалища. І що там рекультивація? Парк для прогулянок уже готовий?

Насправді про хабарників у команді Садового можна писати томи. І там є як «велика риба», так і дрібний рівень хабарництва на рівні видачі різноманітних погоджень. Правоохоронці мають дуже велике поле для роботи. Та й можливість отримати квартиру у Львові – як приємний бонус від міста)).

А якщо серйозно: звісно, ніхто з працівників не здаватиме один одного. Як і мера ніхто не здасть. Система такого не пробачає.

Олег ДОВГАНИК, головний редактор ІВ «Четверта студія»

Коментарі

Позначки: , , ,